Home Kategorie Poruszające Starsza kobieta porzucona przy drodze przez własną rodzinę. Pomaga jej zwykły przechodzień

Starsza kobieta porzucona przy drodze przez własną rodzinę. Pomaga jej zwykły przechodzień

Starsza kobieta porzucona przy drodze przez własną rodzinę. Pomaga jej zwykły przechodzień

Otacza nas smutek, kiedy widzimy jak traktowane są osoby starsze, kiedy w podeszłym wieku nie są już w stanie samodzielnie funkcjonować. Niektóre z nich nie mają już nikogo, kto mógłby otoczyć je troską.

Czasem rodzina nie chce się opiekować taką osobą, ponieważ wychodzi z założenia, że jest dla niej ciężarem. Każdy ma swoje własne problemy i wydaje się, że czasem nie zauważa cierpienia potrzebujących ludzi. Tak właśnie było w tym przypadku. W indyjskim mieście Khargone w opłakanym stanie została pozostawiona przy drodze starsza kobieta, którą jej własna rodzina opuściła w momencie gdy ta ich najbardziej potrzebowała. Jednak znalazła się osoba, która nie przeszła obok niej obojętnie. Pewien przechodzień zainteresował się losem starszej kobiety, a następnie opisał całą historię na facebooku.
starsza-kobieta-2

Osoba, która jej pomogła napisała tak na Facebooku:

„Kiedy byłem w podróży przez Khargone w Indiach, byłem świadkiem nietypowej sytuacji. Zobaczyłem starszą kobietę która leżała przy drodze obok szpitala powiatowego w tragicznym stanie. z początku zastanawiałem się, czy jej pomóc. Miałem podejrzenia, że może być chora psychicznie, ale patrząc na jej los nie nie mogłem po prostu przejść obojętnie. Skinęła głową, gdy podszedłem i zapytałem, czy przynieść jej coś do jedzenia. Wieczorem tego samego dnia też przyniosłem jej coś do jedzenia, jednak obawiałem się, co będzie za dwa dni, kiedy będę musiał wrócić do domu. Wtedy podeszło do mnie dwóch młodych mężczyzn mieszkających w okolicy, którzy powiedzieli, że chcieli pomóc tej starszej kobiecie, jednak nie widzieli jak to zrobić. Powiedzieli, że zostawili ją tak jej krewni, po to by umarła. Zasugerowali, że można się zwrócić z nią do jakiejś organizacji o pomoc. Zdecydowaliśmy się tak zrobić, zamiast czekać, aż staruszka umrze.

starsza-kobieta-1

 

By prosić o pomoc, skontaktowaliśmy się z Amarjeetem SinghSudanem. Poinformował nas, że starszej pani zostało przydzielone miejsce w domu opieki, jednak w obecnej chwili nadal oczekują na list, który to potwierdzi. W tym czasie otrzymałem za pośrednictwem facebooka coraz więcej ofert pomocy od różnych osób, do których dotarła opublikowana przeze mnie na historia. Gdy tylko list potwierdzający przyszedł do domu opieki, staruszka została natychmiast przyjęta do szpitala a następnie do przydzielonego miejsca. Cała sytuacja trwała 12 godzin. Wtedy zrozumiałem, że zawsze chodzi o pierwszy krok. Zawsze jest ktoś dookoła, by pomóc, wystarczy tylko zainicjować zmiany na lepsze.”

Nie bądź obojętnym na los innych. Sam zrób pierwszy krok i nie czekaj aż ktoś zrobi go za Ciebie.

 

źródło: beingindian.com, facebook.com

Ozonowanie klimatyzacji
Ozonowanie klimatyzacji
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) lub przegląd z nabiciem czynnika (od 84,99 zł) w Pel-Cars w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
74
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
309
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz