Home Kategorie Zdrowie 6 rozciągających ćwiczeń, które zlikwidują ból w dolnej części pleców
62.25K

6 rozciągających ćwiczeń, które zlikwidują ból w dolnej części pleców

6 rozciągających ćwiczeń, które zlikwidują ból w dolnej części pleców

Jeśli doświadczasz bólów pleców lub prowadzisz siedzący tryb życia, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw ćwiczeń, które złagodzą ból lub zapobiegną przyszłym dolegliwościom. Stan naszego kręgosłupa to poważna sprawa, ponieważ wpływa na funkcjonowanie całego ciała, dlatego nie należy go lekceważyć.

Jeśli Twoja obecna praca lub aktywność fizyczna powoduje zbyt wielki nacisk na pewne partie Twoich pleców, to bardzo ważne jest, abyś poświęcił chwilę na rehabilitację mięśni przykręgosłupowych, zanim będzie za późno.

Dyskomfort, ból, sztywność i ograniczony zakres ruchu to najczęstsze objawy uszkodzenia kręgosłupa. A część procesu powracania do zdrowia to ćwiczenia uelastyczniające i rozciągające.

Rodzaj i częstotliwość rozciągania powinny być starannie zaplanowane, ponieważ nadmierne lub zbyt częste rozciąganie może pogorszyć ból zamiast go wyeliminować. Ogólna zasada jest taka, że rozciąganie powinno być bezbolesne oraz nie powinieneś zmuszać swojego ciała do pozostawania w trudnych pozycjach. Poza tym, ćwiczenia powinny być wykonywane powoli i w sposób kontrolowany, zatrzymując się często na parę chwil, by mięśnie i stawy przyzwyczaiły się do danej pozycji.

Poniżej zamieściliśmy listę sześciu najefektywniejszych ćwiczeń rozciągających, angażujących różne części ciała i oddziaływających na mięśnie pleców. Te ćwiczenia pomogą Ci zmniejszyć niemal każdy typ bólu pleców, usunąć napięcie, rozgrzać mięśnie oraz zrelaksować całe ciało.

 

# 1. Skłon do przodu

Umieść przed sobą krzesło i oprzyj na nim ręce cofając się nieznacznie. Pochyl się do przodu i pozwól, by Twoja głowa opadła między ramiona. Utrzymaj tę pozycję przez minutę.

 

# 2. Wypady nóg

Z pozycji stojącej zrób krok do przodu prawą nogą. Lewa noga powinna być wyciągnięta do tyłu, a kolano powinno obniżyć się ku podłodze jak przy wypadzie.
Wytrzymaj tak przez 30 sekund, a następnie powróć do pozycji stojącej i powtórz ruch drugą nogą, znowu trzymając końcową pozycję przez 30 sekund.

 

# 3. Skręt w leżeniu na plecach

Połóż się na plecach i zegnij obie nogi w kolanach. Następnie upuść swoje nogi na lewą stronę, jednocześnie obracając górną część ciała na prawą stronę, dzięki czemu Twój kręgosłup się rozciągnie. Utrzymaj pozycję przez 20 sekund, a następnie powtórz w drugą stronę.

 

# 4. Kolana do klatki piersiowej

Połóż się na plecach z prostymi nogami. Zegnij prawe kolano, obejmij obiema rękami i delikatnie przyciągaj w kierunku klatki piersiowej, aż poczujesz wyraźne rozciągnięcie. Utrzymaj ostatnią pozycję przez 30 sekund, a następnie powtórz z drugą nogą.

 

# 5. Rozciąganie w przysiadzie

Połóż się na ziemi na prawym boku, z jedną nogą leżącą na drugiej. Twoje kolana powinny się dotykać. Zegnij lewe kolano i chwyć lewą kostkę lewą ręką. Delikatnie przyciągnij ją na tyle, ile to możliwe bez zbytniego dyskomfortu. Przytrzymaj przez 30 sekund, a następnie powtórz z drugą nogą.

 

# 6. Rozciąganie ścięgien

Połóż się na plecach z prostymi nogami. Zegnij prawe kolano i połóż dłonie na tyle prawej nogi. Podnieś nogę do góry, przyciągając kolano blisko klatki piersiowej. Wyprostuj nogę do góry. Utrzymaj pozycję przez 30 sekund. Połóż nogę na podłodze i wykonaj ćwiczenie drugą nogą.

 

Źródło: fitnessandpower.com

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 15,90zł: Fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniajacy kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
160
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
17
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz