Home Kategorie Film Niezależnie ile razy widziałeś „Titanica”, na pewno nie znałeś bolesnej prawdy o tej parze

Niezależnie ile razy widziałeś „Titanica”, na pewno nie znałeś bolesnej prawdy o tej parze

Niezależnie ile razy widziałeś „Titanica”, na pewno nie znałeś bolesnej prawdy o tej parze

W dzisiejszych czasach mówimy „Kocham” zdecydowanie zbyt często. Używamy go jako element nadruków na ubraniach czy biżuterii. Często je powtarzamy nie zastanawiając się nawet, co mamy przez to na myśli. Być może dlatego też tak bardzo chętnie oglądamy filmy, w których miłość jest wielka, płomienna i na zawsze.

Każdy z nas chciałby przeżyć kiedyś tak głębokie uczucie, mieć jedną wyjątkową osobę w swoim życiu, której będzie oddany bez reszty. Taką właśnie historię przedstawia znany wszystkim film „Titanic”.

 

Oto para, którą pamiętają wszyscy

titanic-3-800x450

Film „Titanic” pojawił się w kinach w 1997 roku i zmienił sposób w jaki myślimy o wielkiej miłości. Błyskawicznie stał się przebojem, a wiele osób oglądało go wręcz kilkakrotnie za każdym razem przeżywając tak samo wielkie wzruszenie. Jack i Rose stali się ideałem prawdziwej miłości ponad podziałami. Ich uczucie nie miało jednak wiele czasu na rozwinięcie się, ponieważ tak jak ich życie zakończyło się przedwcześnie w katastrofie statku.

Możecie być jednak zaskoczeni tym, że nie była to jedyna wielka historia miłosna, która miała miejsce na Titanicu.

 

A czy znacie tę parę?

11

To zdecydowanie zapadająca w pamięć scena. Starsze małżeństwo leży przytulone w łóżku, a do kabiny zaczyna wdzierać się lodowata woda z Oceanu Atlantyckiego. Oboje wiedzą, że nie ma dla nich ratunku, chcą więc przynajmniej być jak najbliżej siebie w tych ostatnich chwilach. Niewielu widzów wie, że ta para rzeczywiście istniała.

Małżeństwo Isidor i Ida Straus rzeczywiście podróżowało na prawdziwym Titanicu i zginęło na jego pokładzie. Państwo Straus byli bardzo zamożnymi ludźmi, należał do nich słynny dom towarowy Macy. Kto by pomyślał!

Wśród przyjaciół najbardziej byli jednak znani z głębokiej wzajemnej miłości. Przez całe życie byli nierozłączni, a przyjaciele nie słyszeli nigdy o żadnych poważniejszych kryzysach w ich związku. Zmarli tragicznie 14 kwietnia 1912 roku wracając do domu z podróży do Niemiec.

 

Do końca razem

titanic-1

Gdy stało się jasne, że Titanic zatonie, Isidorowi zaproponowano miejsce w jednej z łodzi ratunkowych. On jednak odmówił i oddał miejsce nieznajomej kobiecie z dzieckiem. Jego żona, Ida, z kolei absolutnie nie chciała opuścić statku bez męża. Według świadków był to „najbardziej niezwykły akt miłości i oddania”.

Ostatni raz widziano ich jak trzymają się za ręce w tłumie spanikowanych pasażerów. Jedna z fal zepchnęła ich do wody. Ciało Isadora zostało odnalezione, jednak ciała Idy nie zidentyfikowano.

 

Źródło: diply.com

Kurs angielskiego online
Kurs angielskiego online
19,00 zł
39,99 zł
85 dni
do końca oferty!
Kurs języka angielskiego online: miesięczny dostęp za 19 zł i więcej z Ellalanguage.com

Twoja reakcja?

Super
Super
15
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
127
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz