Home Kategorie Poruszające Mąż pisze emocjonalny list do lekarzy, którzy opiekowali się jego umierającą żoną

Mąż pisze emocjonalny list do lekarzy, którzy opiekowali się jego umierającą żoną

Większość osób z personelu medycznego pracuje bez wytchnienia, by pomóc swoim pacjentom. Niejednokrotnie ich praca obejmuje nie tylko procedury medyczne, ale i wsparcie w najtrudniejszych okresach choroby.

Pacjenci i ich rodziny przechodzą zwykle przez wiele trudnych chwil i doświadczają skrajnych emocji, w związku z czym ich lekarze i pielęgniarki często przyjmują dodatkowo funkcję opiekuna i udzielają im wsparcia psychicznego.

Nie inaczej było w przypadku Peter DeMarco i jego żony Laury Levis, która zmarła w bostońskim szpitalu CHA Cambridge Hospital po tygodniu leczenia z powodu ostrego ataku astmy.

list 3

Mimo że mężczyzna poniósł tak niewyobrażalną stratę, był w stanie docenić personel medyczny i napisał do nich list z podziękowaniem za troskliwą opiekę nad żoną i wsparcie.

list 1

List został opublikowany na stronie gazety New York Times. Mężczyzna wymienia w nim wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pozostałe osoby z personelu, które uczyniły tę niezmiernie trudną sytuację nieco łatwiejszą do zniesienia.

list 7

Przeczytaj list poniżej:

“Za każdym razem, gdy opowiadam rodzinie i przyjaciołom o tych siedmiu dniach spędzonych w szpitalu, podczas których lekarze i pielęgniarki starali się uratować jej młode życie, wszyscy przerywają mi po mniej więcej piętnastym wymienionym imieniu. Moja lista zawiera imiona lekarzy, pielęgniarek, techników medycznych, pracowników społecznych, a nawet salowych, ponieważ oni wszyscy dbali o moją żonę. Pytają mnie: „Jak to możliwe, że pamiętasz tyle nazwisk?” “Jak mógłbym nie pamiętać” – odpowiadam.

Każdy z Was podchodził do Laury z takim profesjonalizmem i dobrocią, traktował ją z godnością, kiedy leżała nieprzytomna.

list 8

Kiedy robiliście jej zastrzyk, przepraszaliście, że to trochę zaboli, nie wiedząc, czy ona to usłyszy. Kiedy osłuchiwaliście jej płuca i serce przez stetoskop, a jej koszula nieco się obsuwała, poprawialiście ją z szacunkiem, by ją okryć. Okrywaliście ją kocem nie tylko, gdy temperatura jej ciała zbytnio spadała, lecz również, gdy zauważyliście, że w pokoju zrobiło się chłodniej i chcieliście, żeby było jej ciepło.

list 6

Do mnie również podchodziliście z szacunkiem. Jak mógłbym znaleźć siły, by przetrwać ten tydzień, gdyby nie Wy? Ile razy wchodząc do pokoju zastawaliście mnie tam płaczącego, z pochyloną głową opartą na jej dłoni i wykonywaliście po cichu wszystko, co należało zrobić tak, jakbyście byli niewidzialni?

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
89,99 zł
240,00 zł
90 dni
do końca oferty!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
34
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
232
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz