Home Kategorie Porady Jakie suplementy na masę ? – Trener personalny radzi.

Jakie suplementy na masę ? – Trener personalny radzi.

Jakie suplementy na masę ? – Trener personalny radzi.

W gąszczu nowinek suplementacyjnych coraz trudniej się odnaleźć. Nowe formy kreatyny, przedtreningówek, nowe witaminy. Co na masę poleciłbym jako specjalista ds. żywienia i suplementacji ?

1.Odżywka węglowodanowo – białkowa.

Gainer to odżywka NAJWAŻNIEJSZA w zasadzie jeżeli chodzi o przydatność przy budowaniu masy mięśniowej. Po pierwsze – czasami ciężko jest zmieścić w siebie ilość kcal, która potrzebna nam jest do efektywnego budowania masy, po drugie – posiłek w formie płynnej znacząco wpływa na czas jego przygotowania i spożycia, co po prostu upraszcza jakąś część dnia. 200g dobrej jakości gainera, przy dodaniu do niego np. oleju lnianego potrafi dostarczyć naszemu organizmowi ponad 1000kcal !! Poza tym, gainerem możemy szybko uzupełnić energię i budulec po treningu.

2.Monohydrat kreatyny.

Kreatyna mówiąc prosto wpływa na odnawianie źródła energii potrzebnej do skurczu mięśni. Słynne mono wciąż pozostaje najlepiej przebadaną i najpewniejszą oraz najstabilniejszą frakcją kreatyny. Dzięki temu nie musimy kombinować z azotanami, chlorowodorkami czy innymi frakcjami dość świeżymi na rynku, mono jest tanie i dobre, a jeśli coś jest dobre i tanie, to po co przepłacać za słabo przebadane nowości ?

 

To może Cię zainteresować:  Ważne ostrzeżenie od straży pożarnej: nigdy nie używaj przedłużacza do tego.

niedobory-witamin-i-minerałów

3.Witaminy!

Witaminy regulują w organizmie procesy energotwórcze, przekazywanie impulsów nerwowych, czy procesy metaboliczne. Ich brak może spowodować upośledzenie któregoś z tych procesów, co z kolei będzie przeszkodą przy prawidłowym budowaniu masy mięśniowej ! Człowiek bardzo aktywny fizycznie niestety nie do końca jest w stanie dostarczyć wszystkie witaminy z pożywienia, dlatego pomóżmy naszemu organizmowi zwłaszcza w okresie zimowym – łatwo bowiem przeziębić się po treningu, a to w budowaniu masy już zupełnie nam nie pomoże!

Autor: Michał Bodzioch – Trener personalny

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz