Home Kategorie Porady 12 zasad osiągnięcia sukcesu według Arnolda Schwarzeneggera
14.58K

12 zasad osiągnięcia sukcesu według Arnolda Schwarzeneggera

12 zasad osiągnięcia sukcesu według Arnolda Schwarzeneggera

Chyba każdy z nas zna Arnolda Schwarzenegger’a, siedmiokrotnego Mistera Olympia oraz człowieka który osiągnął sukces w kulturystyce i życiu prywatnym. Jest inspiracją setek tysięcy miłośników sportów siłowych. Skąd czerpał ją dla siebie i co go motywowało? Przeczytaj 12 zasad, którymi się kierował aby osiągnąć swój sukces.

Zasada #1: ZAUFAJ SOBIE

„Byłem zdeterminowany by być wyjątkowym”. Nie ważne co mówili inni, Arnold wierzył, że spełni swoje marzenia o kulturystyce.

Zasada #2: WSPÓŁPRACA

Wiedział, że silny i posiadający dużą wiedzę partner może mu pomagać i go motywować. Dlatego trenował z bardzo silnym Franco Columbu. Arnold później wprowadził ten skuteczny sekret do prowadzenia swoich interesów.

Zasada #3:UCZ SIĘ NA BŁĘDACH

Ważący 250 funtów Arnold przegrał walkę o tytuł Mr. Universe 1968 z „dociętym” i błyszczącym Frankiem Zane, dostał wtedy cenną lekcję. W następstwie tego wydarzenia zawsze już skupiał uwagę na wszystkich szczegółach.

Zasada #4: CZERP WIEDZĘ OD MENTORÓW

Joe Weider nauczył Arnolda trenować, pozować, wybijać się na szczyt oraz bycia przedsiębiorczym. We wszystkich różnorodnych płaszczyznach swojej kariery Arnold uczył się od doświadczonych doradców.

3link20130328

Zasada #5: WYBIERZ SPRZYJAJĄCE ROZWOJOWI ŚRODOWISKO

W żyznej glebie nasionko może zmienić się w dąb. Trenowanie na siłowni Gold’s Venice dwa razy dziennie, pośród najlepszych kulturystów na świecie, sprawiło że mobilizował się jeszcze bardziej, miał do czynienia z konstruktywną krytyką i zyskiwał praktyczną wiedzę.

Zasada #6: ŁAM ZASADY

Na początku kariery łydki Arnolda nie rozwijały się dostatecznie szybko. Po konsultacji z Reg Parkiem trenował je sześć razy w tygodniu – niekonwencjonalne pojdejście do problemu pomogło mu przekształcić słabość w zaletę. Arnold mawia: „musisz myśleć poza schematami”

Zasada #7: RYWALIZUJ

Żeby być najlepszym, Arnold musiał pokonać najlepszych. Dlatego tak bardzo cieszył się z rywalizacji z Sergio Oliva – jedyny człowiek na świecie, który mógł z nim rywalizować, gdy obaj byli w szczycie formy.

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 27 lokalizacji

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
29
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz