Home Kategorie Zwierzęta Jedyna brązowa panda na świecie, odrzucona przez matkę jako niemowlę, w końcu znajduje szczęście

Jedyna brązowa panda na świecie, odrzucona przez matkę jako niemowlę, w końcu znajduje szczęście

Opuszczona przez mamę w wieku 2 miesięcy oraz odrzucana przez rówieśników w okresie dorastania, Qizai, jedyna brązowa panda na świecie, w końcu jest szczęśliwa. Panda ma się świetnie i powoli staje się gwiazdą mediów.

Qizai, którego imię po chińsku znaczy „siódmy syn”, został znaleziony słaby i zaniedbany w rezerwacie natury w górach Qingling w środkowych Chinach. Jego mama zniknęła gdzieś w dżungli, ale jedno jest pewne, była biało-czarna.

Toteż fakt, że Qizai jest biało-brązowy tym bardziej intryguje. Naukowcy sądzą, że zawdzięcza to jakieś mutacji genetycznej. Pomimo trudnego dzieciństwa, 7-letni miś, jest obecnie szczególnie chroniony, a naukowcy planują znaleźć dla niego partnerkę. Obserwując rozwój dziecka Quzai byliby w stanie lepiej zrozumieć tajemnicę jego brązowego futra.
W międzyczasie cieszy się życiem, a okres kiedy inne pandy kradły jego jedzenie, należy już do przeszłości. Qizai ma swoją indywidualną opiekunkę, która dba o jego dobre odżywianie. Kobieta wstaje codziennie o 6 rano, a kładzie się spać o północy, po to, by upewnić się, że Qizai jest najedzony i niczego mu nie brakuje.

Obecnie sławna panda waży już ponad 100 kg i zjada około 20 kg bambusa dziennie.

abandoned-brown-panda-qizai-5

Jego opiekunka mówi o nim: „Jest wolniejszy niż inne pandy, ale jest też bardziej uroczy”. Qizai jest według niej „delikatny, zabawny i budzący sympatię”.

abandoned-brown-panda-qizai-2

To biedne zwierzę zostało opuszczone przez matkę w wieku 2 miesięcy, a potem musiało stawić czoła złemu traktowaniu przez rówieśników…

abandoned-brown-panda-qizai-1

Qizai zawsze był inny, wiec pozostałe pandy kradły jego jedzenie.

abandoned-brown-panda-qizai-11

Te smutne dni należą już jednak do przeszłości. Dziś panda ma się świetnie i jest znana na całym świecie!

abandoned-brown-panda-qizai-15

Oto Qizai, jedyna brązowa panda na świecie!

abandoned-brown-panda-qizai-6

Zabieg nawilżająco-liftingujący
Zabieg nawilżająco-liftingujący
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowy zabieg nawilżająco-liftingujący za 69,99 zł i więcej opcji w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz