Home Wideo Liszka umierała uwięziona w klatce, nie umiała nawet normalnie chodzić. Tylko zobaczcie, co wyprawia teraz!

Liszka umierała uwięziona w klatce, nie umiała nawet normalnie chodzić. Tylko zobaczcie, co wyprawia teraz!

Liszka umierała uwięziona w klatce, nie umiała nawet normalnie chodzić. Tylko zobaczcie, co wyprawia teraz!

Mała Liszka spędziła całe swoje życie w ciasnej, zardzewiałej klatce. Nie była w stanie chodzić, leżała we własnych odchodach. Teraz wreszcie zaczyna dochodzić do zdrowia.

Jej agresywny właściciel znęcał się nad nią, suczka przez większość czasu była przerażona i głodna. Rzadko dostawała jedzenie lub wodę. Na skutek silnego przykurczu łap nie mogła nawet wstać. “Leżała i czekała na śmierć. Między złomem a śmieciami” – tak jej sytuację opisali na Facebooku inspektorzy OTOZ Animals z Gdyni. Liszka została w końcu odebrana właścicielowi z pomocą policji. Sprawa o znęcanie się zostanie zgłoszona w prokuraturze.

“Malutki, przerażony pies kłapie zębami, kiedy próbujemy podnieść klatkę. Trzęsie się ze strachu, kiedy idziemy w jej stronę. Paraliżuje nas na samą myśl, ile musiała wycierpieć. Była niczym złapana w pułapkę mysz” – napisali inspektorzy.

Okazuje się, że to już drugie zwierze odebrane temu człowiekowi. Wcześniej inspektorzy zabrali od niego innego psa, kiedy zaś wrócili po Liszkę, właściciel zaczął zachowywać się agresywnie, dlatego wezwana została policja – powiedziała Zając z OTOZ Animals.

Liszka jest teraz pod opieką weterynarzy. “Masowaliśmy jej ciało, walczyliśmy z przykurczem mięśni. Pokracznie do nas dreptała na widok przynoszonej pełnej miski. Aż pokochała, na nowo ufając. Chociaż kiedy przesuwaliśmy ręce wzdłuż jej kręgosłupa czasem wciąż potrafiła z piskiem uciec w kąt” – opisali proces rehabilitacji inspektorzy. Suczka znalazła już nowy dom. Stąd właśnie pochodzi nagranie. Widać na nim jak biega i skacze, cieszy się z kontaktu z człowiekiem, jest szczęśliwa w nowym miejscu.

Na post OTOZ zareagowało wiele osób. Wszyscy domagają się surowej kary dla byłego właściciela. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Jak mówią inspektorzy, minie jeszcze wiele miesięcy jeśli nie lat, zanim zapadnie wyrok.

Źródło: youtube.com

eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. transportu i spedycji w firmie za 49 zł i więcej w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
94
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
43
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz