Home Kategorie Porady Wystarczy jedna torebka herbaty i już nigdy więcej nie zobaczysz myszy ani pająków w domu!
143.79K

Wystarczy jedna torebka herbaty i już nigdy więcej nie zobaczysz myszy ani pająków w domu!

Wystarczy jedna torebka herbaty i już nigdy więcej nie zobaczysz myszy ani pająków w domu!

To typowa scena z komedii: mysz lub pająk przemyka środkiem pokoju, a wszyscy, krzycząc, wskakują na krzesła i domagają się, by ktoś pozbył się zwierzęcia.

W rzeczywistości, ta scena wydaje absurdalna do momentu, kiedy przydarzy się nam. Jeśli miałeś kiedyś myszy lub pająki w domu, dobrze wiesz, że to prawda. Jeśli właśnie teraz masz jakieś niechciane zwierzęta w domu, szczerze Ci współczujemy. Poniżej znajdziesz prosty sposób, jak pozbyć się ich raz na zawsze. 

 

Dlaczego myszy wchodzą do domu?

Nie chodzi o to, że w Twoim domu nie jest wystarczająco czysto. Gryzonie poszukują miejsca schronienia i czegoś do jedzenia wszędzie gdzie tylko mogą. Jeśli napotkają na drodze Twój dom, to po prostu się wprowadzą.

Są rzeczy, które je przyciągają, takie jak otwarte kubły na śmieci na zewnątrz, skrzynie na kompost, leżące na ziemi w ogrodzie owoce lub orzechy, wystawione na zewnątrz jedzenie Twojego psa, a nawet karmnik dla ptaków. Wymień wiec pojemniki na zamykane, by myszy nie mogły się do nich dostać.

Sprawdź dokładnie swój dom pod kątem dziur lub pęknięć. Myszy są sprytne, zdołają wejść przez niezabezpieczone szczeliny wokół rur, rynny czy kabli. Jeśli przestrzeń jest wystarczająca, żebyś włożył w nią palec, to znaczy, że mysz może się prześlizgnąć.

26812759-e1475785948232

Nawet jeśli nie widziałeś jeszcze żadnej myszy, ale zauważasz w domu na podłodze małe ilości odchodów wielkości ziarna, to wiedz, że masz problem. Innym znakiem są ślady gryzienia na papierowych lub drewnianych opakowaniach.

Gryzonie są niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ rozsiewają zarazki w swoich odchodach. Dodatkowo, myszy i szczury mogą roznosić pchły i kleszcze, które potrafia przejść na domowników.

Dlaczego pająki wchodzą do domu?

We wrześniu zaczyna się okres godowy pająków. Samce wyruszają więc na poszukiwania, w efekcie czego mogą zawędrować do Twojego domu. Najczęściej wchodzą przez otwarte okna i drzwi, a także inne szczeliny.

 

Rozwiązanie: saszetki herbaty z mięty pieprzowej

Herbata z mięty pieprzowej znana jest również jako herbata miętowa i jest mieszanką liści mięty zielonej (Mentha spicata) i liści mięty pieprzowej (Mentha piperita).

 

129599888-e1475786253557

 

Krok 1: Zatkaj dokładnie wszystkie miejsca, przez które niechciani goście mogą dostawać się do Twojego domu.

Krok 2: Dokładnie wysprzątaj dom i zabezpiecz wszystkie pojemniki z jedzeniem.

Krok 3: Zaopatrz się w herbatę z mięty pieprzowej w saszetkach

Nie musisz wydawać fortuny na eksterminację szkodników. Wystarczy, że przygotujesz herbatę z mięty pieprzowej i wypijesz. Usiądź wygodnie, połóż nogi na podnóżku i zacznij czytać coś ciekawego, a zużytą saszetkę zostaw tam, gdzie podejrzewasz, że gromadzą się szkodniki. Na jeden pokój będziesz potrzebować trzech saszetek.

Żegnajcie szkodniki!

To wszystko! Podczas gdy Ty będziesz siedzieć delektując się pyszną herbatą, niechciane zwierzaki same uciekną z Twojego domu.

Źródło: theheartysoul.com

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
60-minutowy masaż ciała z konsultacją i planem leczenia od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1342
Ha ha
Ha ha
537
Wow
Wow
457
Smutny
Smutny
66
Zły
Zły
128

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz