Home Kategorie Jedzenie Co jeść przed, w trakcie i po treningu

Co jeść przed, w trakcie i po treningu

Co jeść przed, w trakcie i po treningu

Wielu z nas zupełnie zapomina o odżywianiu, kiedy zaczynamy widzieć pierwsze efektu treningów. Sądzimy, że należy nam się za to nagroda, więc raczymy się słodyczami i fast foodami.

W rzeczywistości jednak to, co jemy ma bezpośredni związek z efektami naszych wysiłków na siłowni. Nawet najcięższy trening pozostanie bez rezultatów, jeśli zamiast koniecznych wartości odżywczych będziemy dostarczać naszemu ciału tylko puste kalorie. 

 

Przed treningiem

Chcesz podnieść swój poziom energii i poprawić wytrzymałość? Potrzebujesz węglowodanów. Twoje mięśnie podziękują Ci za dostarczenie znacznej ilości wolno przyswajalnych węglowodanów, w postaci pełnoziarnistego chleba i makaronu, dżemów, owoców i warzyw.

To może Cię zainteresować:  Ćwiczenia, które wyszczuplą Twoje nogi w zaledwie 3 tygodnie. Wcale nie musisz być w dobrej kondycji.

Podczas treningu

Dla uzyskania dobrych rezultatów musisz też odpowiednio organizm nawadniać, podczas treningu pij więc dużo wody. Najlepiej pij 200-250 ml wody co 10-20 minut. Pamiętaj, że ćwicząc tracisz dużo wody pocąc się, więc pij tak dużo, jak to możliwe. Jeśli Twój trening jest wyjątkowo długi lub wyczerpujący, jedz około 50 kalorii co pół godziny w formie bananów, rodzynek lub batonów energetycznych.

Po treningu

Posiłek po treningu może być najważniejszym posiłkiem Twoje dnia. Po skończeniu ćwiczeń Twoim mięśniom brakuje glikogenu niezbędnego w regeneracji. Aby im go dostarczyć, w ciągu pierwszej godziny po treningu jedz łatwo przyswajalne węglowodany, takie jak makaron, kasza, ryż, czy ziemniaki oraz łatwo przyswajalne białka jak na przykład białko serwetkowe.

To może Cię zainteresować:  7 genialnych funkcji, które ma Twój telefon. Aż 90% ludzi o tym nie wie.

Proste, prawda? Pamiętaj – wspaniałe sylwetki tworzą się w kuchni!

Źródło: www.fitnessandpower.com

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
30
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz