Home Kategorie Jedzenie 4 potrawy, których nie powinieneś NIGDY jeść przed snem!

4 potrawy, których nie powinieneś NIGDY jeść przed snem!

4 potrawy, których nie powinieneś NIGDY jeść przed snem!

Jak wiadomo, na jakość Twojego snu może wpływać wiele czynników. Jeśli nie wyśpisz się dobrze, jesteś pewnie w złym humorze przez znaczną część dnia, dlatego tak ważne jest, by zadbać o jakość snu.

Takie rzeczy, jak temperatura pokoju, światło lub hałas w znacznym stopniu odpowiadają za to, jak dobrze się wysypiasz. Niemniej, jest jeszcze jeden ważny czynnik, na który często nie zwraca się uwagi – chodzi o jedzenie, a konkretnie o to, co jemy tuż przed snem.

Niektóre potrawy sprzyjają dobremu, głębokiemu snowi, a z kolei inne sprawią, że będziesz bezsennie przewracać się z boku na bok nie mogąc zmrużyć oka. 

Dlatego, jeśli chcesz dobrze wypocząć w nocy, przejrzyj poniższą listę pokarmów i sprawdź, czego lepiej unikać wieczorem.

 

Potrawy, których lepiej unikać przed pójściem spać:

Kurczak

kurczak-w-sosie-sojowym-z-warzywami-342076

Jedzenie kurczaka przed snem sprawi, że Twoje ciało będzie przez długi czas zajęte trawieniem, przez co trudno będzie Ci zasnąć. Mięso kurczaka zawiera mnóstwo białka, co jest generalnie bardzo zdrowe, ale nie tuż przed pójściem spać. Tak duża ilość białka może zwolnić Twoje trawienie nawet o 50%.

 

Ciemna czekolada

file.czekolada-gorzka

Należy unikać jej przed porą spania, ponieważ czekolada zawiera kofeinę. Dodatkowo, w czekoladzie zawarta jest jeszcze jedna substancja o podobnym działaniu, teobromina. Obie one stymulują układ nerwowy, przyspieszają akcję serca i utrudniają zasypianie.

 

Pikantne jedzenie

216697

Wielu ludzi ma mieszane odczucia odnośnie pikantnych potraw. Jeśli jednak Ty jesteś ich fanem, to zdecydowanie zalecamy Ci spożywanie ich w ciągu dnia, nigdy wieczorem. Ostre potrawy zwłaszcza spożywane późno mogą spowodować zgagę.

 

Cheeseburger z bekonem

12

Każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że cheeseburger nie jest zdrowym posiłkiem, ale czy wiedziałeś również, że może wpłynąć na jakość Twojego snu? Mimo że smakuje świetnie, bekon zawiera mnóstwo tłuszczu. Co więcej, stymuluje produkcję kwasu żołądkowego, co może prowadzić do zgagi. Jeśli nie chcesz obudzić się ze zgagą w środku nocy, lepiej unikaj jedzenia wieczorem bekonu!

Potrawy, które możesz śmiało jeść przed snem:

Indyk

turky

Zjedzenie potrawy z indyka na dwie godziny przed snem może pomóc Ci szybciej zasnąć! Indyk zawiera bowiem tryptofan, który reguluje jakość i rytm snu. To dlatego po zjedzeniu indyka wielu z nas czuje się tak sennych.

 

Mleko

milk

Podobnie jak indyk, mleko również zawiera tryptofan. Ten niezwykły aminokwas zadba o Twój spokojny sen przez całą noc. Najwyraźniej nasze babcie miały rację, kiedy radziły zawsze wypić szklankę mleka przed snem.

 

Czereśnie

czere

Czereśnie są świetną przekąską przez cały dzień, ale przed snem są wręcz idealne, a to za sprawą ich wysokiej zawartości melatoniny, która kontroluje wewnętrzny zegar ciała, dzięki czemu Twój sen będzie lepszy.

 

Banany

bananas

Banany sprzyjają relaksowi oraz pomagają zregenerować mięśnie podczas snu, ponieważ zawierają magnez i wapń. Jeśli chcesz spać spokojnie, zjedz przed senem banana. Rano obudzisz się rześki i wypoczęty!

Źródło: remedyyard.com

Upiększający pakiet Day Spa
Upiększający pakiet Day Spa
89,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day Spa za 89,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
104
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz