Home Kategorie Porady Ile kilogramów możesz zrzucić w miesiąc jedząc tylko chude białko, warzywa i owoce?

Ile kilogramów możesz zrzucić w miesiąc jedząc tylko chude białko, warzywa i owoce?

Ile kilogramów możesz zrzucić w miesiąc jedząc tylko chude białko, warzywa i owoce?

Jeśli zależy Ci, by stracić trochę tłuszczu i planujesz trzymać się diety takiej jak w tytule, to jesteś na właściwej drodze do zrealizowania tego planu.

Różne modne diety pojawiają się i znikają, ale rzadko dają długotrwałe rezultaty, bo nie mają solidnych podstaw.

Żeby naprawdę doświadczyć zamierzonych rezultatów, musisz wprowadzić w życie podstawowe zasady, których prawdziwość została wielokrotnie sprawdzona. Będziesz zatem musiał trwale zmienić swój styl żywienia.

Pamiętaj, że nawet jeśli będziesz jeść tylko zdrowe produkty, lecz w nadmiernej ilości, to nie stracisz na wadze. 

Dla wyraźnych efektów, musisz zmniejszyć spożywane ilości oraz wprowadzić program ćwiczeń.

 

Podstawowy tracenia na wadze

Zacznijmy od przykłady. Powiedzmy, że na każde pół kilograma tkanki tłuszczowe przypada zjedzonych 3000 kalorii więcej niż zostało spalone, a więc aby je zrzucić, będziesz musiał jeść o 3000 mniej kalorii niż spalasz. Na szczęście produkty, które zaczniesz jeść, jak chude białko, warzywa i owoce zawierają mniej kalorii niż tłuste mięsa i różne przekąski. I tak nadal będziesz musiał liczyć i kontrolować spożywane kalorie.

Aby stracić 1,5 do 2 kg na miesiąc musisz codziennie jeść o 500-600 kalorii mniej niż zwykle.

 

Wybory żywieniowe

Za każdym razem, kiedy idziesz na zakupy po chude białkowe produkty, warzywa i owoce, staraj się kupować tylko te najświeższe. Owoce w puszkach zwykle mają dodany cukier, który dodaje tylko pustych, niepotrzebnych kalorii. Dużo lepiej, jeśli kupisz świeże owoce i zjesz je z odrobiną cynamonu.

Unikaj też warzyw w sosie, ponieważ zawierają dużo tłuszczu i soli. Spróbuj warzyw gotowanych na parze z dodatkiem papryki lub sosu sojowego do smaku. Pamiętaj, żeby uważać na wszelkie „ukryte” kalorie w przetworzonych produktach, bo mogą bardzo spowolnić Twoje postępy.

 

Ćwicz

Jeśli wprowadzisz pozytywne zmiany do swojej diety, może stracić 2-2,5 kg w miesiąc. Jeżeli natomiast chcesz jeszcze przyspieszyć swoje postępy, zacznij dodatkowo ćwiczyć. Według badań, osoby, które intensywnie ćwiczą przez 30 do 60 minut dziennie spalają w ten sposób każdego dnia o 500 kalorii więcej. To daje dodatkowe 2 kg, co sumuje się już do 5 kg w miesiącu.

 

Rozważ też…

Mimo że Twoim celem jest utrata wagi, powinieneś spojrzeć na zmiany w diecie jako na proces prowadzący do zdrowego stylu życia, który będzie Ci towarzyszył przez całe życie. Jedząc zdrowo i regularnie ćwicząc będziesz w stanie utrzymać wymarzoną wagę na długo.

Jak przy każdej zmianie diety, przed jej wprowadzeniem powinieneś skonsultować się z lekarzem, by upewnić się, że będzie właściwa dla Ciebie.

Źródło: www.fitnessandpower.com

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
Oferta zakończona!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz