Home Kategorie Porady Ten 3-składnikowy preparat sprawi, że płytki i fugi będą nieskazitelnie czyste
68.51K

Ten 3-składnikowy preparat sprawi, że płytki i fugi będą nieskazitelnie czyste

Ten 3-składnikowy preparat sprawi, że płytki i fugi będą nieskazitelnie czyste

Utrzymywanie czystej łazienki to absolutna konieczność. W przeciwnym razie może się stać siedliskiem niebezpiecznych zarazków. Produkty do czyszczenia zawierają jednak substancje toksyczne, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Większość popularnych środków składa się głównie z wybielacza i innych szkodliwych składników. Nawet te płyny, które są oznaczone jako „nie-toksyczne” lub „biodegradowalne” również mogą zawierać substancje zagrażające naszemu zdrowiu.

Dlatego najbardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem byłoby znalezienie nietoksycznych zamienników popularnych produktów, których opary tak nam szkodzą.

Mimo że mało kto o tym wie, wiele naturalnych substancji, które już mamy w domu może zostać wykorzystanych do czyszczenia, czyniąc w ten sposób nasze życie zdrowszym i łatwiejszym.

Proponujemy Ci sprawdzenie naturalnego i bardzo skutecznego środka, który wyczyści nawet najbrudniejsze fugi i kafelki bez użycia jakichkolwiek chemikaliów. Co więcej, składa się on tylko z powszechnie wykorzystywanych produktów, które pewnie masz w swojej kuchni.

Będziesz potrzebować:

  • 1 łyżeczkę płynu do naczyń
  • ½ szklanki sody oczyszczonej
  • ¼ szklanki wody utlenionej

Instrukcja:

Aby przygotować własnej roboty płyn czyszczący, połącz wszystkie składniki w małej plastikowej butelce. Woda utleniona będzie świetnym zamiennikiem wybielacza i przywróci naturalny kolor fugom oraz usunie plamy z kafelków. Soda usunie z nich wszystkie zarazki, a także wchłonie krople wody, które mogły dostać się między kafelki i w ten sposób usunie przyczynę nieprzyjemnych zapachów.

Użycie:

Jeśli plamy nie są zbyt uporczywe, nałóż trochę płynu na miękką mokrą gąbkę i przetrzyj kafelki, po czym spłucz wodą.

Przy trwałych plamach, nałóż środek bezpośrednio na fugi i kafelki, a następnie pozostaw na 5-10 minut. W ten sposób brud zostanie rozpuszczony, a Ty łatwo go usuniesz. Spłucz, a jeśli jakieś zanieczyszczenia pozostały na kafelkach, powtórz ten sam proces. Efekt murowany!

 

Wiesz już, jak samodzielnie zrobić środek do czyszczenia, który będzie tak samo skuteczny, a znacznie mniej szkodliwy niż kupne substancje.

Jeśli usunąłeś już brud z fug i kafelków, zastosuj też drugi naturalny środek, aby zapobiec powstawaniu podobnych plam w przyszłości.

Wymieszaj wodę z octem w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Po wzięciu prysznica spryskaj wannę lub kabinę tym roztworem. Dla najlepszych efektów stosuj 2-3 razy w tygodniu.

Źródło: familylifegoals.com

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
371
Ha ha
Ha ha
30
Wow
Wow
53
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz