Home Kategorie Porady Najlepsi lekarze ostrzegają: osoby po 40-ce powinny natychmiast przestać brać Ibuprofen. Oto dlaczego…

Najlepsi lekarze ostrzegają: osoby po 40-ce powinny natychmiast przestać brać Ibuprofen. Oto dlaczego…

Najlepsi lekarze ostrzegają: osoby po 40-ce powinny natychmiast przestać brać Ibuprofen. Oto dlaczego…

Lekarze często przepisują pacjentom Ibuprofen na różnego rodzaju bóle – głowy, pleców lub zęba. Jednak, mimo że tabletki usuwają na jakiś czas ból, nie leczą jego przyczyny.

W rezultacie przyzwyczajamy się do tych samych bóli głowy czy szyi i tak mija dzień po dniu. Co więcej, poza faktem, że Ibuprofen nie leczy przyczyny, to jego regularne zażywanie może poważnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Eksperci alarmują, że niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak np. ibuprofen poważnie zwiększają ryzyko wystąpienia niewydolności serca.

Na szczęście, możesz zamiast tego używać dużo bezpieczniejszych, naturalnych substancji, które dadzą ten sam efekt bez szkodliwych skutków ubocznych.

Kurkuma to pochodząca z południowej Azji powszechnie używana roślina o niesamowitych właściwościach leczniczych. Kurkuma jest używana w tradycyjnej medycynie azjatyckiej już od tysiącleci i leczy różne przyczyny bólu.

Kurkuma w proszku, która jest dostępna w praktycznie każdym sklepie spożywczym, ma wysoką zawartość polifenoli oraz przypisuje jej się ponad 600 prozdrowotnych oddziaływań.

Oto jak możesz wyleczyć ból w zupełnie naturalny i niedrogi sposób:

  • Połącz łyżkę kurkumy z sokiem z jednej cytryny i szklanką miodu.
  • Wymieszaj drewnianą łyżką, a następnie dodaj łyżeczkę tej mieszanki do kubka ciepłej herbaty.
  • Pij trzy razy dziennie, a ból wkrótce zniknie.

Dzięki temu szybko zapomnisz o Ibuprofenie i innych tabletkach przeciwbólowych. Co więcej, taki napój możesz pić codziennie i korzystać z jego wielu oddziaływań prozdrowotnych.

Kurkuma znajduje się w wielu przepisach w renomowanych restauracjach na całym świecie, a jej charakterystycznych kolor i smak są często stosowane w koktajlach specjalistów od zdrowego stylu życia.

turmeric-1

Według badania opublikowanego w Journal of Alternative and Complementary Medicine, ta przyprawa jest również bardzo skuteczna w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Badanie trwało 6 tygodni i zostało nim objętych 109 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Niektórzy z nich otrzymywali 800 mg Ibuprofenu, a pozostali 2000 mg kurkumy. Badacze mierzyli również poziom bólu podczas aktywności fizycznej i ćwiczeń, takich jak wchodzenie po schodach, chodzenie, jazda na rowerze.

Na końcu badania pacjenci, którzy spożywali kurkumę mieli dużo lepsze rezultaty. Badacze potwierdzili, że kurkuma jest dużo bardziej skuteczna i bezpieczniejsza w leczeniu bólu niż Ibuprofen.

Tak więc czas już, byś Ty również wybrał bezpieczniejsze rozwiązanie i jeśli następnym razem pomyślisz o wzięciu Ibuprofenu, zamień go na napój z kurkumą i ciesz się zdrowiem!

Źródło: healthandlovepage.com

Wyszczuplające zabiegi LipoLaserem
Wyszczuplające zabiegi LipoLaserem
59,99 zł
186,33 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplające zabiegi LipoLaserem od 59,99 zł w Studiu Pięknego Ciała

Twoja reakcja?

Super
Super
572
Ha ha
Ha ha
56
Wow
Wow
135
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
36

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz