Home Kategorie Życie Rodzice zmarłej dziewczynki apelują do wszystkich opiekunów: Uważajcie na popcorn!
38.13K

Rodzice zmarłej dziewczynki apelują do wszystkich opiekunów: Uważajcie na popcorn!

Jak stwierdziła Amerykańska Akademia Pediatryczna, zakrztuszenie małym przedmiotem jest jedną z głównych przyczyn śmierci dzieci w wieku do trzech lat.

Niebezpieczne mogą być nie tylko drobne zabawki, lecz również pokarmy, takie jak winogrona czy popcorn. Ta historia mówi właśnie o tym, do jakich tragicznych konsekwencji może prowadzić zakrztuszenie się u dziecka. Ci rodzice stracili swoją córeczkę, a teraz chcą uświadomić innym rodzicom to niebezpieczeństwo, dlatego proszą o przekazywanie tej historii dalej jako ostrzeżenia.

popcorn-1

Mirranda miała dwa latka i była zdrowym, pogodnym dzieckiem. Podczas przyjęcia z okazji urodzin swojej mamy dziewczynka zakrztusiła się popcornem i zaczęła się dusić. Rodzice natychmiast wezwali pogotowie i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, jednak nadaremnie. Ziarno popcornu utknęło głęboko w drogach oddechowych dziecka. Zanim na miejsce przybyła karetka, serce dziewczynki przestało bić.

popcorn-5

Lekarze długo walczyli o jej życie. Udało im się przywrócić główne funkcje życiowe Mirrandy, jednak kolejne informacje o jej stanie nie pozostawiały złudzeń. Mózg dziewczynki uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu, a po jakimś czasie przestały funkcjonować także jej nerki i dziewczynka zmarła.

popcorn-3

Teraz rodzina chce uchronić innych rodziców przed przechodzeniem podobnego koszmaru. Rodzice Mirrandy apelują, by nigdy nie podawać dziecku poniżej trzech lat winogron, popcornu i tym podobnych pokarmów. Niech ta informacja dotrze do jak największej liczby osób. Udostępnij!

Na koniec chcielibyśmy jeszcze podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami, jak można zapobiegać podobnym tragediom:

  • Nigdy nie dawaj dziecku poniżej trzeciego roku życia kawałków jedzenia, którymi mogą się łatwo zakrztusić – takich jak twarde cukierki, duże kawałki mięsa, winogrona czy właśnie popcorn.
  • Nie zostawiaj dziecka samego podczas posiłku. To może się wydawać oczywiste, ale przypomnijmy: nie pozwalaj dziecku biegać, chodzić ani mówić podczas jedzenia.
  • Większe kawałki pokarmu po prostu pokrój na małe cząstki albo zmiksuj.
  • Często rób przegląd zabawek dziecka i jeśli zauważysz jakieś małe odłamane części, koniecznie je zabierz, ponieważ dziecko może je wziąć do buzi. Nie zostawiaj też drobnych przedmiotów, jak baterie czy monety, w zasięgu ręki dziecka.
  • Poznaj zasady postępowania w wypadku zakrztuszenia – polecany jest kurs pierwszej pomocy.

Przekaż to dalej!

Źródło: littlethings.com

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
494
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz