Home Kategorie Porady Jak długo musisz ćwiczyć żeby zobaczyć rezultaty?

Jak długo musisz ćwiczyć żeby zobaczyć rezultaty?

Jak długo musisz ćwiczyć żeby zobaczyć rezultaty?

Mogę spokojnie stwierdzić, że niezależnie jaki jest twój cel, pierwsze dwa pytania jakie pojawiają się w twojej głowie to „jak często powinienem ćwiczyć” oraz „jak długo powinienem ćwiczyć, aby zobaczyć rezultaty”.

W tym artykule przedstawię pewne podstawowe wytyczne na temat tego jak powinien wyglądać twój trening, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

#1 Sesje nie muszą być maratonami

Nadgorliwość nie przyniesie pożądanych efektów. Staraj się robić sesje treningowe po 30 – 45 minut, aby osiągnąć optymalne efekty jeśli chodzi o wzrost mięśni. Po 45 minutach poziom testosteronu obniża się, podczas gdy poziom kortyzolu szybuje w górę. Efekt jest taki, że maratony przynoszą odwrotny skutek. Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej.

To może Cię zainteresować:  Ta tajemnicza japońska receptura sprawi, że Twoja cera będzie promienna i gładka nawet po 50-tce.

#2 Duża intensywność

Intensywność treningu to klucz zarówno do wzrostu mięśni jak i do nabrania siły. Ponieważ wzrost wymaga mechanicznego i metabolicznego przeładowania, staraj się robić mniej powtórzeń, ale bardziej intensywnych. Upewnij się, że dajesz swojemu ciału odpocząć przynajmniej 48 godzin pomiędzy intensywnymi treningami.

#3 Zwiększaj trudność ćwiczeń

Po kilku miesiącach treningu twoje mięśnie przyzwyczają się do nowych ruchów i ilości pracy, więc będziesz musiał zwiększyć trudność ćwiczeń, aby utrzymać wzrost. Możesz to osiągnąć zwiększając ilość sesji w tygodniu, zwiększając obciążenie albo wykonując trudniejsze ćwiczenia. Zasada jest taka, że kiedy twoja wytrzymałość się zwiększa, tak samo powinno stać się z ilością sesji i ich intensywnością.

Przy regularnych treningach i zrównoważonej diecie zaczniesz dostrzegać rezultaty już po pierwszym miesiącu. To całkiem normalne doświadczyć ok. 10% wzrostu siły twoich mięśni co miesiąc przez około cztery do sześciu miesięcy. Po tym czasie będziesz zmuszony zwiększyć trudność ćwiczeń, aby siły nadal przybywało. W przypadku wzrostu mięśni będziesz potrzebować co najmniej sześciu tygodni treningu skupionego na jednej partii. W każdym razie, pozostań przy swoim planie ćwiczeń, pamiętając o rzeczach wspomnianych wyżej, a otrzymasz całkiem nie złe wyniki.

To może Cię zainteresować:  6 porad, dzięki którym rozwiniesz mięśnie jeszcze szybciej!

Źródło: fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
170
Ha ha
Ha ha
40
Wow
Wow
71
Smutny
Smutny
30
Zły
Zły
50

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz