Home Kategorie Ludzie Nowe prawo, które będzie obciążać rodziców dzieci znęcających się nad innymi. Popieracie?

Nowe prawo, które będzie obciążać rodziców dzieci znęcających się nad innymi. Popieracie?

Nowe prawo, które będzie obciążać rodziców dzieci znęcających się nad innymi. Popieracie?

Już następnego dnia po tym jak nastolatka z Teksasu popełniła samobójstwo przez to, że była gnębiona w sieci, jej ojciec domaga się nowego prawodawstwa, które pomoże innym cierpiącym w ten sposób.

Osiemnastoletnia Brandy Vela zastrzeliła się na oczach rodziny w zeszłym tygodniu po tym jak przez kilka miesięcy była ofiarą internetowych prześladowców. Teraz jej ojciec, Raul Vela, chce sprawiedliwości dla jego córki.

Chce widzieć jak ci ludzie idą siedzieć. Mam nadzieję, że dostaną to na co zasłużyli, bo ja nie zasłużyłem na to – stwierdził Raul.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak Raul Vela chce się zemścić.

Rodzina osiemnastolatki pogrążona jest w żałobie. Nastolatka postrzeliła się w zeszłym tygodniu po tym jak ugięła się pod presją i prześladowaniem ze strony internetowych oprawców.

Zdjęcie nastolatki krążyło po mediach społecznościowych, a pod nimi pojawiały się uwłaczające dziewczynie komentarze.

Utworzyli konto, na którym widniała informacja, że szuka ona seksu – mówi ojciec nastolatki. Wspomina też, że czasami telefony dzwoniły bez przerwy, a w słuchawce słychać było groźby.

Przed śmiercią, Brandy wysłała wiadomości do członków swojej rodziny, mówiące o tym, że planowała się zabić. Rodzina pognała do domu, aby ją powstrzymać, jednak nie zdążyli. Co więcej trafili akurat w momencie, który pozwolił dziewczynie odebrać sobie życie na ich oczach.

To może Cię zainteresować:  Zabrała synka na wakacje all inclusive. Pływające odchody w basenie to tylko początek.

Według prawa stanu Teksas, grożenie i znęcanie się przy pomocy Internetu jest jedynie wykroczeniem. Pan Vela jednak stara się, aby zwiększyć kary za takie zachowania, a nowa ustawa ma w tym pomóc.

W końcu ludzie zauważają czym jest takie znęcanie się. To co przez wiele lat było uważane za normalną część dorastania stało się przedmiotem dyskusji na temat tego jak stworzyć bezpieczne środowisko, w którym młodzi ludzie będą mogli dorastać.

Biorąc pod uwagę, że zachowania dzieci są połączeniem tego co zauważą u dorosłych i mogą być w pewien sposób naprostowane, jedno z miast w Wisconsin wpadło na ciekawy pomysł jak powstrzymać osoby znęcające się nad rówieśnikami. Burmistrz miasta Shawano właśnie zaakceptował ustawę, która pozwala interweniować lokalnej policji w sprawach o znęcanie się. Prawo to ma zastosowanie w stosunku do każdego dziecka poniżej osiemnastego roku życia i stworzone jest z myślą o różnych przewinieniach. Od kradzieży pieniędzy na drugie śniadanie po znęcanie się w sieci.

Rodzice dzieci, które zostaną oskarżone o takie czyny zostaną ukarania ostrzeżeniem oraz 90-dniowym okresem próbnym, w którym ich zadaniem będzie przywołanie dziecka do porządku. Jeśli nie uda im się, zostaną ukarani karą 366 dolarów za pierwszym razem oraz karą 681 dolarów w każdym kolejnym przypadku.

To może Cię zainteresować:  Agata Duda przerwała milczenie. Pierwsza Dama wkracza do gry. Założyła Instagrama.

Idea jest taka, że znęcanie się nad rówieśnikami zaczyna się w domu i tam też powinno sobie z nim radzić. Większość rodziców w mieście popiera pomysł, jednak niektórzy uważają to za nieco problematyczne. 

Niektórzy przeciwnicy nowego prawa, mówią, że pojęcie znęcania się jest subiektywne. Wskazują na różnice pomiędzy niegroźnymi zaczepkami a agresywnymi zachowaniami. Obawiają się po prostu, że brak jest jasno wyznaczonej granicy, dodatkowo obciążanie rodziców kosztami niekoniecznie będzie miało wpływ na dzieci.

Szef policji w Shawano Mark Kohl odpowiedział na tę krytykę, mówiąc:

– To nie jest skierowane w stronę dzieci, które ganiają po placu zabaw. Tutaj chodzi o osoby, które z premedytacją używają portali społecznościowych lub innych narzędzi to mówienia rzeczy, które są wulgarne i za zadanie mają zranić drugą osobę.

Co sądzicie? Czy nowe prawo to dobry pomysł? Może powinno się pójść dalej w tym kierunku? Czy uważacie, że takie „znęcanie się” jest po prostu fazą w życiu przez którą przechodzą dzieci, czy może da się to jakoś naprawić? Podzielcie się w komentarzach.

Źródło: awm.com

Twoja reakcja?

Super
Super
26
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz