Home Kategorie Porady W ciągu 2 sekund możesz sprawdzić, czy bateria jest już zużyta, czy nie. Potrzebujesz jedynie własnej dłoni
27.55K

W ciągu 2 sekund możesz sprawdzić, czy bateria jest już zużyta, czy nie. Potrzebujesz jedynie własnej dłoni

W dzisiejszych czasach coraz więcej sprzętów potrzebuje baterii. Pilot do telewizora, myszka komputerowa, zegar i wiele innych urządzeń elektronicznych.

Jest to wygodne, bo nie jesteśmy uzależnieni od kabelków i zasilaczy, jednak prędzej czy później każda bateria się rozładuje.

Czasem baterii mamy już tyle, że możemy pogubić się w tym, która jest naładowana, a która już się wyczerpała. Nie martwcie się jednak, jest pewien łatwy trik, który pomoże nam sprawdzić czy bateria nadal jest zdatna do użytku. Nie trzeba specjalnych narzędzi, ani wiedzy, a cały proces zajmie jedynie kilka sekund.

 

Ta sztuczka działa w przypadku każdej baterii alkalicznej. W tym przypadku bateria Energizer jest nowa i w pełni naładowana, natomiast Duracell jest już rozładowany.

1

 

Na czym polega trik? Wystarczy upuścić baterię z niewielkiej wysokości i zobaczyć, co się stanie.

2

Działająca bateria będzie stać prosto, natomiast wyczerpana po prostu się przewróci.

3

 

Zapamiętajcie to i następnym razem, kiedy nie będziecie pewni co do stanu swoich baterii, po prostu wykonajcie tę sztuczkę.

Źródło: youtube.com

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
176
Ha ha
Ha ha
25
Wow
Wow
43
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz