Home Kategorie Porady Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Jeśli dostałeś dziwnego SMSa z prośbą o przesłanie kolejnej wiadomości pod podany numer – pod żadnym pozorem tego nie rób. Oszuści mogą w ten sposób wykraść z Twojego konta duże pieniądze.

„Witam, przepraszam za kłopot, ale moje dziecko przez nieuwagę wpisało zły numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer” – tak zaczyna się wiadomość, którą w ostatnich dniach otrzymało wielu Polaków. W rzeczywistości nie jest to żadna pomyłka, tylko próba perfidnego oszustwa.


Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tę wiadomość! Przesłanie wiadomości z kodem na wskazany numer sprawia, że uruchamiamy w naszym telefonie specjalną płatną usługę premium. Przestępcy mogą też opłacać różne inne usługi z naszego konta za pomocą sms. Jak podaje portal sprawdzammail.pl, jedna z oszukanych osób mimowolnie zamówiła w ten sposób zestaw płatnych SMSów (każdy po 6 zł), z kolei inna Internautka poinformowała, że straciła przez oszustów 1300 zł.

Jak zatem postępować? Usuń z telefonu każdą tego typu wiadomość. Możesz także skontaktować się z operatorem i  poprosić o sprawdzenie i zablokowanie wszelkich usług premium zarejestrowanych na naszym numerze telefonu.

Udostępnij tę informację rodzinie i znajomym!

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
4 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
28
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
162

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz