Home Kategorie Porady Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Fałszywy SMS może ściągnąć Ci pieniądze z konta! Ostrzeż swoich znajomych

Jeśli dostałeś dziwnego SMSa z prośbą o przesłanie kolejnej wiadomości pod podany numer – pod żadnym pozorem tego nie rób. Oszuści mogą w ten sposób wykraść z Twojego konta duże pieniądze.

“Witam, przepraszam za kłopot, ale moje dziecko przez nieuwagę wpisało zły numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer” – tak zaczyna się wiadomość, którą w ostatnich dniach otrzymało wielu Polaków. W rzeczywistości nie jest to żadna pomyłka, tylko próba perfidnego oszustwa.


Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tę wiadomość! Przesłanie wiadomości z kodem na wskazany numer sprawia, że uruchamiamy w naszym telefonie specjalną płatną usługę premium. Przestępcy mogą też opłacać różne inne usługi z naszego konta za pomocą sms. Jak podaje portal sprawdzammail.pl, jedna z oszukanych osób mimowolnie zamówiła w ten sposób zestaw płatnych SMSów (każdy po 6 zł), z kolei inna Internautka poinformowała, że straciła przez oszustów 1300 zł.

Jak zatem postępować? Usuń z telefonu każdą tego typu wiadomość. Możesz także skontaktować się z operatorem i  poprosić o sprawdzenie i zablokowanie wszelkich usług premium zarejestrowanych na naszym numerze telefonu.

Udostępnij tę informację rodzinie i znajomym!

Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Durex: zestaw żeli (od 44,99 zł) lub prezerwatyw (39,99 zł) i więcej na Elavia.eu

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
28
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
162

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz