Home Kategorie Zdrowie Łyżka tej mikstury pozwoli Ci szybko zasnąć, a rano obudzić się pełna energii
11.62K

Łyżka tej mikstury pozwoli Ci szybko zasnąć, a rano obudzić się pełna energii

Zdarza Ci się spędzać wieczorem całe godziny w oczekiwaniu na nadejście snu? Budzisz się w nocy i znów nie możesz zasnąć?

Brak snu zwiększa możliwość wystąpienia takich problemów zdrowotnych jak choroby serca, nadciśnienie i udar. Na szczęście można temu łatwo zaradzić. Poniżej przedstawiamy prostą miksturę na zdrowy sen.

sen-11

 

Składniki:

  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • ¼ łyżeczki miodu
  • 1/8 łyżeczki soli morskiej

Przepis 1:

Wymieszaj olej kokosowy z miodem i solą. Spożywaj jedną łyżkę dziennie, popijając szklanką wody.

Przepis 2:

Połącz miód i olej kokosowy z wodą (wystarczy jedna szklanka), dodaj sól i wypij całość. Jeśli zdarzy Ci się obudzić w nocy, wypij jeszcze jedną porcję tej mieszanki.

Jak to działa?

Olej kokosowy zawiera bogactwo zdrowych tłuszczów, które są dla organizmu źródeł energii w nocy. Dzięki temu Twój organizm nie będzie budził się z głodu. W ten sposób reguluje się też poziom cukru we krwi, którego wahania także utrudniają sen.

Miód dobrze wpływa na głębokość naszego snu. Dzięki niemu nasz organizm ma wystarczającą ilość glikogenu – substancji dostarczającej energii naszemu mózgowi. Gdy mamy go za mało, nasze nadnercza produkują więcej kortyzolu i adrenaliny – hormonów stresu, które nie pozwalają Ci głęboko zasnąć.

Sól wpływa regulująco na poziom hormonów stresu i stymuluje wytwarzanie energii niezbędnej organizmowi do przespania nocy. Gdy poziom sodu we krwi jest prawidłowy, ciało wytwarza mniej adrenaliny i kortyzolu.

Źródło: healthydefinition.com

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
52
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
17
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz