Home Kategorie Życie To, co dyrekcja szkoły wywiesiła na drzwiach budynku, oburzyło rodziców. Tylko czy słusznie..?
5.90K

To, co dyrekcja szkoły wywiesiła na drzwiach budynku, oburzyło rodziców. Tylko czy słusznie..?

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy bez przerwy zajęci i zawsze czeka na nas mnóstwo spraw do załatwienia.

W takich warunkach trudno pielęgnować więzi rodzinne, jednak to nie znaczy, że nie warto się starać! Dobrze o tym wie Paulo Gandra – emerytowany nauczyciel pochodzenia portugalskiego, który mieszka w Szwecji. Dlatego, kiedy tylko zobaczył na Facebooku TĘ informację wywieszoną przez jedną ze szkół, stwierdził, iż jest to tak ważny tekst, że od razu go przetłumaczył i zamieścił na swoim profilu.

Ten apel wywieszony na drzwiach jednej ze szkół w Portugalii wywołał konsternację i oburzenie części rodziców. Przeczytajcie i zobaczcie, co Wy o tym myślicie:

“Szanowni Rodzice!

1. Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że to ich obowiązkiem jest nauczenie dzieci w domu kilku magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam…

2. To także w domu dzieci powinny nauczyć się punktualności, uczciwości, pracowitości oraz życzliwości i szacunku wobec innych – zarówno w stosunku do rówieśników, jak i dorosłych.

3. Elementem wychowania w domu jest nauczenie dziecka schludnego ubierania się oraz tego, że nie należy mówić z pełną buzią ani rzucać śmieci na ziemię.

114849931633Źródło: Pixbay

4. To rodzice powinni nauczyć dziecko, w jaki sposób ma organizować swój czas, jak ma samodzielnie radzić sobie z problemami i nie wtrącać się w sprawy innych.

5. Do zadań szkoły należy edukacja w zakresie języków obcych, historii, biologii, matematyki… Naszym celem jest pogłębić edukację, jaką dzieci otrzymują od rodziców w domu.”

214849934511Źródło: Pixbay

Drodzy Rodzice! Warto pamiętać o tym, że szkoła ma służyć przekazywaniu wiedzy Waszym dzieciom, a nie ich wychowywaniu. Uczenie wytrwałości, uczciwości i zasad dobrego zachowania to Wasz obowiązek. Nie zrzucajcie więc odpowiedzialności na innych.

314849934512Źródło: Pixbay

Jeśli zgadzacie się, że szkoła ma uczyć, a od wychowywania są rodzice, udostępnijcie ten post!

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
89,00 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
123
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz