Home Kategorie Jedzenie Uwaga na mięso z psów w warszawskich barach!

Uwaga na mięso z psów w warszawskich barach!

Podczas jednej z kontroli, funkcjonariuszy zaniepokoił widok mięsa, które było przygotowane do sprzedaży, ale przechowywane w bardzo złych warunkach sanitarnych.

Straż graniczna zabezpieczyła przeszło tonę mięsa z niewiadomego źródła w Wólce Kosowskiej. 

Rzeczniczka Straży, Dagmara Bielec-Janas powiedziała, że część mięsa mogła pochodzić od psów. Samo mięso miało trafić do barów orientalnych w Warszawie.

Podczas kontroli, która miała sprawdzić legalność pobytu cudzoziemców zatrudnionych w Polsce, wylegitymowano 31 obcokrajowców.

Dwóch obywateli Wietnamu zostało zatrzymanych, gdyż nie posiadali oni żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić, że przebywają na terenie naszego kraju legalnie.

g

W trakcie kontroli, funkcjonariusze zaniepokoili się widokiem mięsa niewiadomego pochodzenia, które miało trafić do sprzedaży. Mięso było przechowywane w bardzo złych warunkach. Towar należał do właścicieli czterech sklepów, pochodzenia wietnamskiego.

Służby zabezpieczyły mięso w celu wykonania badań. Na ich podstawie zostanie określony gatunek zwierząt. „Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów.” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej.

Dwa sklepy zostały już zamknięte. Sąd będzie również rozstrzygał czy ukarać  właścicieli, między innymi za nieprzestrzeganie warunków sanitarnych, przez wprowadzanie do sprzedaży zwierzęcych produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń oraz ich sprzedaż w niedozwolonym miejscu.

Straż Graniczna ustaliła, że towar z tych sklepów trafiał do restauracji i barów orientalnych na terenie stolicy i okolic. Jeśli ekspertyza potwierdzi, że było to mięso psów, właścicielom grozi kilka lat więzienia.

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
54
Ha ha
Ha ha
64
Wow
Wow
42
Smutny
Smutny
147
Zły
Zły
544

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz