Home Kategorie Porady 5 porad, które pozwolą pozbyć Ci się uciążliwego tłuszczu na plecach.

5 porad, które pozwolą pozbyć Ci się uciążliwego tłuszczu na plecach.

5 porad, które pozwolą pozbyć Ci się uciążliwego tłuszczu na plecach.

Kiedy mowa o pożądanej i atrakcyjnej sylwetce, nie można nie wspomnieć o pięknych i wyrzeźbionych plecach.

Powiedzmy sobie szczerze, takie plecy wyglądają naprawdę super. Dodatkowo, kiedy uda Ci się osiągnąć kształt litery V, Twoje biodra będą zdawały się szczuplejsze, a w konsekwencji cała sylwetka będzie wyglądać jeszcze bardziej atletycznie.

Problem jest jednak taki, że wiele osób zauważa u siebie odkładający się tłuszcz na plecach. To sprawia, że wyglądają po prostu grubo, a to w konsekwencji prowadzi do obniżenia samooceny i pewności siebie.

Niestety, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z pleców to nie ma szybkiego sposobu. Osiągnięcie tego celu wymaga sporo czasu i poświęcenia zanim w ogóle zauważysz jakieś postępy. Jeśli jeszcze się nie zniechęciłeś, zerknij na te pięć porad, które przydadzą Ci się przy trenowaniu pleców.

#1. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Każdy artykuł dotyczący spalania tłuszczu, zawsze będzie mówić, że należy jeść zdrowe jedzenie, a ograniczać to niezdrowe. No i jest to prawda.

Jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów, to musisz zadbać o to, aby większość składników odżywczych pochodziła ze świeżych i naturalnych produktów, które nie zawierają cukru i niezdrowego tłuszczu.

Świeże owoce i warzywa to podstawa, gdyż składniki w nich zawarte poprawiają metabolizm i poziomy hormonów takich jak testosteron i hormon wzrostu. Zapomnij o przetworzonym, śmieciowym żarciu, a zamiast tego jedz naturalnie i zdrowo.

#2. Trenuj plecy

Wiadomo, że samo wykonywanie ćwiczeń nie pomoże Ci zrzucić tłuszczu, ale za to pozwoli zbudować masę mięśniową, co w konsekwencji przyczyni się do spalania większej ilości kalorii. Podstawowe ćwiczenia na plecy pozwolą Ci wzmocnić tę partię ciała i zbudować silny grzbiet, dzięki któremu będziesz wyglądać atletycznie.

#3. Cardio, cardio i jeszcze raz cardio

Nie powinieneś opierać się wyłącznie na tego typu ćwiczeniach, kiedy chcesz spalić tłuszcz, ale dzięki temu będziesz mieć o wiele łatwiej.

Tak, ćwiczenia wytrzymałościowe to absolutna podstawa, kiedy próbujemy zrzucić tłuszcz z jakiegokolwiek miejsca naszego ciała. W idealnym scenariuszu powinieneś mieć 3 – 5 sesji cardio w tygodniu. Każda z nich powinna trwać 30 – 45 minut.

Jeśli chodzi o typ treningu to możesz spokojnie wymieszać różne programy. Na przykład w poniedziałek będziesz biegać na bieżni, we wtorek pójdziesz na basen, w środę na rower, w czwartek zrobisz ogólnorozwojówkę, a w piątek pójdziesz na spacer w góry.

#4. Spróbuj treningu interwałowego

Po pewnym czasie standardowe cardio zacznie robić się nudne, nie wspominając już o tym, że wyniki będą coraz mniej zauważalne. Kiedy tak się stanie spróbuj treningów interwałowych.

W tego typu programach, będziesz lawirować pomiędzy szybkimi i intensywnymi ćwiczeniami oraz spokojnymi i powolnymi. Żebyś miał obraz sytuacji, wyobraź sobie, że przez 60 sekund chodzisz, następnie przez 30 biegniesz sprintem, później znowu przez minutę chodzisz i tak dalej. Teraz wyobraź sobie, że taki cykl powtarzasz kilkanaście razy w sesjach po 15 – 20 minut.

Trening interwałowy może mieć świetny wpływ na spalanie tłuszczu, gdyż jest wykonywany krócej i intensywniej, przez co spalamy więcej kalorii.

#5. Sięgnij po poradę trenera personalnego

Chcąc pozbyć się tłuszczu z pleców, czy jakiejkolwiek innej części ciała możesz mieć problem. Dlatego też może opłaci się zatrudnić trenera, który pokaże Ci jak powinieneś dokładnie trenować.

Dla każdego, kto chce zgubić parę kilo, trener personalny to świetna opcja, gdyż pomoże Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia, ich intensywność, ilość powtórzeń oraz jak powinieneś się odżywiać i co zrobić, aby pozostać zmotywowanym.

Źródło: fitnessandpower.com

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
31,00 zł
Oferta zakończona!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz