Home Kategorie Niesamowite Kiedy otworzyli klatkę, szczeniak zsikał się ze strachu. Jednak po 6 latach stał się najodważniejszym psem!

Kiedy otworzyli klatkę, szczeniak zsikał się ze strachu. Jednak po 6 latach stał się najodważniejszym psem!

Yumenosuke leci helikopterem nad japońskim Kumamoto, które zostało zniszczone przez silne trzęsienie ziemi.

Yumenosuke to pies-ratownik, którego zadaniem jest tropienie ocalałych pod gruzami ludzi. Pies dzisiaj jest bohaterem i ratuje ludzkie życie. Jednak jego osobista historia zaczęła się kiedy został znaleziony na ulicy jeszcze jako szczeniak. Zabrano go wtedy do schroniska, gdzie miał być uśpiony.

ratownik1

Pies trafił do organizacji humanitarnej po tym, jak w schronisku znalazł go jeden z jej pracowników. W ramach inicjatywy mającej na celu ratowanie bezpańskich psów, pracujący tam ludzie postanowili zabrać 4-miesięcznego Yumenosuke do siebie.

ratownik2

Pies miał zostać uśmiercony dwutlenkiem węgla. Ta technika jest powszechna w Japonii.

Zabieg jednak opóźnił się, bo schronisko było przepełnione. Yumenosuke wypuszczony z klatki trząsł się ze strachu i posikał. Mało brakowało, a stałby się jednym ze 128 tysięcy psów, które zabija się co roku w Japonii.

ratownik3

Początkowo uważano, że pies nie nadaje się na szkolenie, ze względu na nieśmiały charakter. Szczeniak jednak ani myślał się poddać. Stopniowo pokonywał swój strach aż w końcu pokazał na co go stać.

Cztery lata po przygarnięciu go ze schroniska, wyruszył na pierwszą misję.

Jak się okazało, piesek nie miał najmniejszych problemów z powierzonymi mu zadaniami. Znajdował osoby pod gruzami, ratował wiele ludzkich istnień. W nowej pracy spisywał się idealnie.

Zaledwie rok po pierwszej akcji, w której brał udział, otrzymał Order Zasług.

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
71
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz