Home Kategorie Życie Jeśli przez telefon usłyszysz pytanie: “Czy dobrze mnie Pan/Pani słyszy?”, nie odpowiadaj na to pytanie. Najlepiej od razu się rozłącz!

Jeśli przez telefon usłyszysz pytanie: “Czy dobrze mnie Pan/Pani słyszy?”, nie odpowiadaj na to pytanie. Najlepiej od razu się rozłącz!

Różne firmy ingerują w nasze życie i próbują manipulować naszymi danymi. Obecnie chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Czasami uda im się naciągnąć kogoś, kto skusi się wizją wzbogacenia poprzez wysłanie SMS-a. O ile staramy się z całych sił dbać o prywatność i nie podajemy innym naszego telefonu, adresu czy numeru karty kredytowej, takie firmy dobrze wiedzą jak położyć dłoń na naszych pieniądzach.

Okazuje się, że istnieje zupełnie nowa metoda okradania nieświadomych niczego ludzi. Możesz stracić pieniądze albo dowiedzieć się, że kupiłeś coś, chociaż wcale tego nie zrobiłeś. Wystarczy wypowiedzieć przez telefon jedno, niewinne słowo.

Brzmi nieprawdopodobnie, ale w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Europy coraz więcej osób zostało oszukanych w ten sposób.

oszusci1

Źródło: pexels.com

Złodzieje wykorzystują fakt, że obecnie ludzie odbierają telefon, nie zwracając nawet uwagi na to kto do nich dzwoni. Może być to przecież każdy. Ktoś ze szkoły Twojego dziecka, ktoś z pracy, czy innego miejsca. To niestety jest kardynalny błąd.

Jeśli zadzwoni do Ciebie ktoś z nieznanego numeru i zapyta: „Czy dobrze mnie Pan/Pani słyszy?”, w żadnym wypadku nie powinieneś odpowiadać „Tak”. Najlepiej od razu się rozłącz. Prawdopodobnie stałeś się ofiarą oszustów, którzy starają się w ten sposób wykorzystać Twój nagrany głos do przeprowadzenia transakcji, o których nawet nie będziesz wiedzieć.

oszusci2

Źródło: pexels.com

Jeśli jednak zdarzyło się tak, że odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, od razu zgłoś sprawę na policję i zablokuj dostęp do konta. Złodzieje wykorzystują Twoje „Tak”, aby finalizować umowy i nie mają problemu z obciążaniem Cię finansowo. Jest jeszcze gorzej kiedy oszuści znają dane Twojej karty kredytowej.

oszusci3

Źródło: pexels.com

Uważajcie na to kto do Was dzwoni i jeśli tylko zauważycie coś niepokojącego, zgłaszajcie to od razu odpowiednim służbom.

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Studiu Modelowania i Urody Sylwetka Atelier

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
29

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz