Home Kategorie Porady Wyciśnij cytrynę do oliwy z oliwek, a już zawsze będziesz tak robić. Zobacz dlaczego

Wyciśnij cytrynę do oliwy z oliwek, a już zawsze będziesz tak robić. Zobacz dlaczego

Wyciśnij cytrynę do oliwy z oliwek, a już zawsze będziesz tak robić. Zobacz dlaczego

Wielu ludzi brakuje z rana energii, czują się zmęczeni i przybici. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, najczęściej jednak przyczyną są zgromadzone w naszym ciele toksyny.

Poza zmęczeniem szkodliwe toksyny powodują również zaparcia, nieświeży oddech, przybieranie na wadze itd. Dlatego tak ważne jest, by usuwać toksyny z ciała, dzięki czemu organizm będzie funkcjonował prawidłowo. 

Ta potężna mikstura jest idealnym rozwiązaniem, nie tylko w celu wyeliminowania toksyn, ale również podniesienia poziomu energii i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Dzięki niej poczujesz natychmiastowy przypływ energii! Jej składniki są bardzo proste – to oliwa i cytryna.

Dlaczego ta mieszanka tak silnie działa?

Cytryny są bogate w witaminę C, potas, witaminę B6 i A, niacynę, tiaminę, ryboflawinę, witaminę E, kwas foliowy, miedź, wapń, żelazo, kwas pantotenowy, cynk, fosfor, magnez i białko. Wszystkie te składniki odżywcze czynią cytrynę jednym z najzdrowszych pokarmów świata. Lista korzyści zdrowotne płynących ze spożywania cytryn praktycznie się nie kończy.

To może Cię zainteresować:  Jak w 3 dni oczyścić ciało z cukru, poprawić zdrowie i stracić na wadze

Oliwa z kolei to bogate źródło witamin, minerałów (potasu, żelaza, magnezu i wapnia), przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych (zdrowych tłuszczy!). Oliwa z oliwek wzmacnia odporność, zmniejsza ryzyko ataku serca i udaru, obniża poziom „złego” cholesterolu, eliminuje toksyny z ciała itd.

Teraz już wiesz, dlaczego połączenie obu tych składników jest tak skuteczne w walce z wieloma dolegliwościami, takimi jak:

1. Zaparcia

To bardzo ważne, aby wypróżniać się przynajmniej raz dziennie. W innym przypadku toksyny mogą zostać na powrót wchłonięte przez nasze tkanki i spowodować problemy zdrowotne. Oliwa i cytryna obie zawierają przeciwutleniacze, które „podkręcają” metabolizm, eliminują toksyny i oczyszczają krew. Picie ich razem na pusty żołądek z rana eliminuje problem zaparć.

2. Problemy układu sercowo-naczyniowego

Jak już wspomnieliśmy, oliwa z oliwek już sama w sobie chroni serce przed wieloma chorobami. Wyobraźcie sobie zatem, co dzieje się, gdy połączycie ją z sokiem z cytryny! Jeśli masz jakiekolwiek problemy z sercem lub układem krążenia, koniecznie wypruj tej mikstury!

3. Reumatyzm

Picie oliwy z oliwek z cytryną na pusty żołądek pomaga zmniejszyć ból stawów. Zarówno cytryna, jak i oliwa mają właściwości przeciwzapalne, które rozszerzają naczynia krwionośne, przynosząc natychmiastową ulgę.

To może Cię zainteresować:  Jak zmniejszyć zmarszczki na szyi domowymi sposobami? Sprawdźcie czy o tym wiedzieliście!

4. Kamienie żółciowe

Pozbędziesz się kamieni żółciowych dzięki piciu tego napoju na pusty żołądek, przynajmniej na godzinę przed śniadaniem. Rób tak każdego dnia, a Twoja wątroba, pęcherzyk żółciowy i nerki Ci się odwdzięczą.

Źródło: gohealthyfood.com

Kurs online: Stylizacja ubioru
Kurs online: Stylizacja ubioru
9,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Stylizacja ubioru za 9 zł z MG Centrum Szkoleń i Korepetycji

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz