Home Kategorie Zdrowie Lekarka nie wytrzymuje i pisze, co sądzi na temat szczepionek. Mocne!

Lekarka nie wytrzymuje i pisze, co sądzi na temat szczepionek. Mocne!

Lekarka nie wytrzymuje i pisze, co sądzi na temat szczepionek. Mocne!

Do redakcji portalu Mums from London trafił list od polskiej lekarki, którą poruszył jeden ze znajdujących się na ich stronie artykułów, dotyczący szczepień.

Oto jego treść:

Witam! Chciałam tylko podziękować za artykuł na temat szczepień. Niewiele osób ma odwagę otwarcie mówić o faktach w czasach gdy trwa tak wielka kampania antyszczepieniowa.

Jestem lekarzem pediatrą. Przestałam jednak się wypowiadać na ten temat w internecie już jakiś czas temu, ponieważ nie byłam w stanie nic zdziałać – po prostu lekarzy się już nie słucha.

Obraża się nas i podejrzewa o siedzenie w kieszeni korporacji farmaceutycznych. Tolerowałam rodziców dzieci nieszczepionych w swojej praktyce przez 2 lata aż do 21.03.2014, kiedy to w poczekalni usiadły koło siebie z córkami dwie mamy – dwuletniej Oli (mama podjęła decyzję o jej nieszczepieniu dziecka zaraz po urodzeniu) oraz trzytygodniowej Zuzy (miała za sobą dopiero szczepionkę przeciw gruźlicy i WZW B – standard w pierwszej dobie życia).

Ola miała silny kaszel, więc mama przyszła po zwolnienie, aby się nią opiekować. Ponieważ bardzo jej się spieszyło, nie umówiła się w godzinach przyjęć dzieci chorych, tylko po prostu usiadła w poczekalni. Zuza przyszła na swoją pierwszą wizytę w moim gabinecie.

11 dni później mała Zuza była już w szpitalu z ciężką niewydolnością oddechową w przebiegu krztuśca, choroby na którą nie była jeszcze zaszczepiona, a którą Ola przekazała jej w mojej poczekalni. Dla Oli to był zwykły, choć męczący kaszel, dla Zuzi – noworodka – to było bliskie spotkanie ze śmiercią. Od tego czasu sukcesywnie wykreślam ze swojej bazy danych tych pacjentów, których rodzice podjęli decyzję o nie szczepieniu.

Zawsze zapraszam ich wcześniej na rozmowę i podejmuję ostatnią próbę zmiany ich decyzji, po czym zachęcam do zmiany lekarza. Decyzja o nieszczepieniu zależy od rodziców, ale nie mają oni bladego pojęcia, że ich chore dziecko jest chodzącym mordercą dla noworodków. Dzieci przewlekle leczonych immunosupresyjnie, urodzonych z niedoborami odporności i wielu innych. Wszystkie te dzieci siedzą w mojej poczekalni. Ich życie jest ważniejsze od tego, co kto przeczytał w internecie lub usłyszał od koleżanki.

Cieszy mnie to, że słychać jeszcze głos rozsądku i mam nadzieję, że ta szalona moda na nieszczepienie dojdzie do końca, z jak najmniejszą liczbą ofiar śmiertelnych. Pozdrawiam.

Źródło: mumsfromlondon.com

Loty w tunelu aerodynamicznym
Loty w tunelu aerodynamicznym
109,00 zł
455 dni
do końca oferty!
Tunel aerodynamiczny: minuta lotu (109 zł) z filmowaniem (129 zł) i więcej w FreeFlyCenter

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz