Home Kategorie Inspirujące Dwie kobiety wytykały palcem dziewczynkę z zespołem Downa, wtedy pewien mężczyzna powiedział coś, co doprowadziło jej mamę do łez

Dwie kobiety wytykały palcem dziewczynkę z zespołem Downa, wtedy pewien mężczyzna powiedział coś, co doprowadziło jej mamę do łez

Niektórym wydaje się, że wytykanie innych palcem i szeptanie sobie na ucho czegoś pod ich adresem jest w porządku. To właśnie przydarzyło się niedawno małej dziewczynce o imieniu Sophia, która ma zespół Downa.

Była właśnie w kawiarni ze swoją mamą, Pam, kiedy dwie obce kobiety zachowały się właśnie w taki sposób. Wskazywały ją sobie palcami i szeptały.

Wtedy podeszła do nich starsza para i mężczyzna powiedział coś, co doprowadziło mamę Sophii do łez.

Od kiedy urodziła się Sophia, jej mama musiała cierpieć ciągłe dziwne spojrzenia obcych ludzi, wytykanie palcem i szeptanie. Sophia, która ma zespół Downa, jest do tego przyzwyczajona, jej mama również, ale nie oznacza to, że nie cierpi za każdym razem, gdy tak się dzieje.

Gdy Sophia się urodziła, Pam od razu poczuła jakim jest pięknym i kochającym dzieckiem. Dlatego ma nadzieję, że inni również to w niej zobaczą. Z tego też powodu Pam była bardzo zaskoczona niedawną wizytą w kawiarni, do tego stopnia, że napisała o tym na swoim profilu facebookowym.

sophiadowns1

Źródło: facebook.com

„Usiadłam z córką w kawiarni Tim Horton, tak jak to mamy w zwyczaju. Dwie kobiety siedzące nieopodal zaczęły wpatrywać się w Sophię i szeptać. To zdarza się nam dość często, ponieważ Sophia ma zespół Downa. Siedziałam i patrzyłam jak obie kobiety aż wykręcają sobie szyję, aby mieć lepszy widok na Sophię. Zupełnie nie obchodziło ich, że ja patrzę na nie. Tym razem naprawdę mnie to zmartwiło, źle się z tym czułam.

Nagle podeszła do mnie starsza para i pomyślałam: ‘Cudownie! Kolejni chcą lepiej się przyjrzeć!

sophiadowns3

Źródło: facebook

Mężczyzna przywitał się z Sophią przybijając jej piątkę i podając dłoń, a Sophia uśmiechnęła się szeroko. Spojrzał na mnie oczami pełnymi łez i powiedział: ‘Chciałbym podzielić się z Tobą pewną historią, ale obawiam się, że nie dam rady jej opowiedzieć nie wzruszając się.’

Delikatnie zachęciłam go do kontynuowania, ponieważ zaciekawił mnie. Tego rodzaju rozmowa była dla mnie czymś zupełnie nowym.

Powiedział, że oglądając ostatnio wiadomości, widział wywiad z matką, która niedawno urodziła dziecko z poważną niepełnosprawnością. W wiadomościach broniła swojej decyzji o urodzeniu dziecka.

sophiadowns2

Źródło: facebook

Broniła wyboru, aby nie poddać się aborcji, pomimo że sugerowali jej to lekarze. Mężczyzna powiedział: ‘Chodzi o to, że nigdy nie wiadomo, w jaki sposób dana osoba wpłynie na świat, dopóki nie da się jej szansy’.

Spojrzał na mnie i zanim się odwrócił, by odejść powiedział jeszcze: ‘Jesteś piękną osobą. Twoja córka również jest piękna. Gratulacje!’

Natychmiast zaczęłam płakać. Siedziałam na środku kawiarni płacząc w papierową chusteczkę. Ten mężczyzna był pierwszą obcą osobą, która pogratulowała mi po urodzeniu córeczki. Był pierwszą obcą osobą, która rozpoznała jej WARTOŚĆ i PIĘKNO.

W świecie, gdzie o mojej córce tylko się szepce, gdzie się w nią wpatruje, ten mężczyzna dostrzegł jej WAŻNOŚĆ.”

sophiedowns4

Źródło: facebook

To piękna historia, a Sophia niewątpliwie jest cudowną małą dziewczynką, pełną energii, która zasługuje na wiele miłości.

Podziel się tą wzruszającą opowieścią, jeśli Ty też uważasz, że słowa tej mamy są mądre i ważne.

Źródło: en.newsner.com

Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
64,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz - złuszczający w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
965
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
27
Smutny
Smutny
61
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz