Home Kategorie Jedzenie Dzieci zmarły po zjedzeniu popularnego owocu! Rodzicu, uważaj na to, co podajesz swojemu dziecku!

Dzieci zmarły po zjedzeniu popularnego owocu! Rodzicu, uważaj na to, co podajesz swojemu dziecku!

Liczi, czyli inaczej śliwka chińska, uprawiana jest w Kambodży od ponad 2000 lat. Jakiś czas temu owoce liczi stały się popularne również u nas. Sprawdź czym może grozić ich zjedzenie!

Coraz chętniej sięgamy po egzotyczne, niegdyś niedostępne w naszych sklepach owoce. Czy wszystkie są dla nas bezpieczne? Niekoniecznie!

11488189306liczi1

Źródło: Pixbay

Przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci, może być popularne w Indiach liczi. Niekiedy zjedzenie tego owocu kończy się utratą przytomności, udarem mózgu czy śpiączką. Gdy w mieście Muzaffarpur liczi przyczyniło się do zachorowań ponad setki dzieci, jedna trzecia zmarła wskutek komplikacji.

21488189306liczi2

Źródło: Pixbay

O tym, że przyczyną zgonów okazał się owoc liczi, przekonali się badacze z amerykańskiego oraz hinduskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Ustalili, że dzieci zachorowały wskutek zbyt spożycia zbyt dużej ilości owoców na pusty żołądek. Na czczo, poziom cukru w ich krwi był niski, a zawarte w liczi aminokwasy jeszcze bardziej go obniżyły. Tak duży spadek glukozy we krwi spowodował śpiączkę. Lekarze i naukowcy przestrzegają, by podawać dzieciom liczi dopiero po śniadaniu – nigdy na pusty żołądek!

31488189307liczi3

Źródło: Flickr

Ten artykuł może uratować komuś życie, dlatego koniecznie udostępnij go swoim znajomym!

Orientalny pakiet day spa
Orientalny pakiet day spa
99,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Orientalny pakiet day spa (99,99 zł) z zabiegiem na twarz i sesją w kapsule (od 149,99 zł) w salonie Marakesz w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
150
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz