Home Kategorie Ludzie Lekarz spóźnia się na operację, gdy chłopak po wypadku walczy o życie… Ta historia, to prawdziwa lekcja życia

Lekarz spóźnia się na operację, gdy chłopak po wypadku walczy o życie… Ta historia, to prawdziwa lekcja życia

Oceniamy innych zbyt szybko, na podstawie niepełnych informacji o tym, kim są, czego doświadczyli i z jakimi problemami się zmagają.

Nie widząc tego, co ukryte, nie potrafimy wczuć się w czyjąś sytuację. Ta wzruszająca historia jest tego doskonałym przykładem i uczy nas, by nawet w trudnych chwilach nie wyciągać pochopnych wniosków.

Wszystko zaczęło się, gdy lekarz w pośpiechu przybył do szpitala, by pilnie operować młodego chłopaka. Przebrał się i skierował swe kroki wprost na blok operacyjny. Przed wejściem, na szpitalnym korytarzu, czekał na niego ojciec chłopca.

17364954506_4db3c60956_kŹródło: Flickr

Widząc nadchodzącego lekarza, ojciec zawołał:

Dlaczego tak późno pan przychodzi? Czy nie wie pan, że życie mojego syna wisi na włosku? Nie ma pan żadnego poczucia odpowiedzialności?! 

Lekarz uśmiechnął się i odrzekł:

– Przepraszam, byłem poza szpitalem i przyjechałem, gdy tylko otrzymałem wezwanie. Proszę się uspokoić i pozwolić mi wykonywać moją pracę. 

Uspokoić się?! A gdyby to pana syn był teraz na tej sali, czy byłby pan spokojny? Gdyby pana syn zmarł czekając na lekarza, co by pan zrobił?! – odpowiedział agresywnie ojciec.

To może Cię zainteresować:  7-latka umieszcza na Facebooku wiadomość do swojego prześladowcy. Nagle do jej domu pukają motocykliści!

Lekarz odrzekł z uśmiechem:

Zrobimy co w naszej mocy, by ocalić pańskiego syna. Proszę pomodlić się za jego zdrowie. 

– Łatwo panu tak mówić, bo pana to nie dotyczy – mruknął ojciec.

pixa1Źródło: Pixabay.com 

Operacja trwała kilka godzin, po których z sali wyszedł doktor.

– Dzięki Bogu. Pana syn jest już bezpieczny.

I nie czekając na odpowiedź ojca, skierował się do wyjścia mówiąc:

– Jeśli ma pan jakieś pytania, proszę zadać je pielęgniarce. 

Dlaczego on jest taki arogancki? Nie mógł zaczekać kilka minut, bym zapytał o stan mojego syna? – powiedział ojciec pielęgniarce, po odejściu lekarza. Ta, ze łzami w oczach odrzekła:

Jego syn kilka dni temu zginął w wypadku samochodowym. Wezwanie ze szpitala odebrał będąc na jego pogrzebie. Teraz, gdy już ocalił pańskiego syna, wrócił na pogrzeb swojego.

8116086758_a67303fb9d_kŹródło: Flickr.com

To może Cię zainteresować:  Udusiła swojego 2-letniego syna. Chłopiec był katowany i karmiony karmą dla szczurów.

Choć nie wiemy, czy ta historia jest oparta na faktach czy też nie, jedno jest pewne: w zdenerwowaniu z łatwością krytykujemy i negatywnie oceniamy innych, również tych, o których nie wiemy zupełnie nic. Doświadczają tego pracownicy służby medycznej – lekarze i pielęgniarki, którym często nie okazujemy należnego im szacunku. Nie zwracamy uwagi na to, że oni pracują dniami i nocami, by ratować ludzkie życie. A przecież mają własne życie, uczucia i problemy…

Jeśli zgadzasz się z przesłaniem tej historii, udostępnij ją swoim znajomym!

Źródło: newsner.com

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
34
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
305
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz