Home Kategorie Porady 8 sygnałów, które wysyła Ci organizm, gdy Twoje nerki są w niebezpieczeństwie

8 sygnałów, które wysyła Ci organizm, gdy Twoje nerki są w niebezpieczeństwie

8 sygnałów, które wysyła Ci organizm, gdy Twoje nerki są w niebezpieczeństwie

Nerki to jeden z najważniejszych organów w naszym organizmie. Znajdujące się w tylnej części naszego ciała na wysokości brzucha, odpowiedzialne są za wiele przebiegających w organizmie procesów. Przede wszystkim oczyszczają organizm z toksyn, filtrują krew i produkują mocz.

Poza oczyszczaniem organizmu z toksyn, nerki pełnią szereg innych funkcji: dbają o równowagę elektrolitów, regulują ciśnienia krwi, wpływają na produkcję czerwonych krwinek i zdrowie naszych kości. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że nerki do życia są nam niezbędne.

Gdy nasze nerki nie pracują prawidłowo, cały nasz organizm narażony jest na ryzyko utraty zdrowia. Dlatego tak istotne jest umiejętne czytanie sygnałów, które wysyła nam nasze ciało. Poniżej przedstawiamy listę ośmiu symptomów, które mogą świadczyć o niewydolności nerek.

1. Zmęczenie

Zdrowe, prawidłowo działające nerki produkują hormon – erytropoetynę. Jest on odpowiedzialny za produkcję czerwonych krwinek w szpiku kostnym. Niewystarczająca liczba czerwonych krwinek w organizmie objawiać się może przewlekłym zmęczeniem. Odczuwać możemy również bóle mięśni. Mogą się również pojawić problemy z koncentracją i bóle głowy. Bardzo podobne objawy występują w przypadku anemii.

2. Ból.

Ból odczuwany w okolicach nerek może świadczyć o kamieniach nerkowych i niewydolności układu moczowego.

3. Zawroty głowy i problemy z koncentracją.

Zarówno źle funkcjonujące nerki oraz anemia skutkować mogą niewystarczającą ilością tlenu docierającego do mózgu. Niedotlenienie mózgu prowadzi do problemów z koncentracją, bóli i zawrotów głowy oraz problemów z pamięcią.

4. Metaliczny posmak w ustach.

Nerki filtrują i usuwają z organizmu toksyny. Ich nieprawidłowe działanie objawiać się może metalicznym posmakiem w ustach i nieświeżym oddechem. Zmniejszenie apetytu również może być spowodowane niewłaściwym funkcjonowaniem tych organów.

5. Zmiany skórne.

Akumulacja toksyn w organizmie może prowadzić do występowania różnego rodzaju wysypek.  W ten sposób organizm próbuje pozbyć się niechcianych substancji np. przez pory w skórze, tym samym podrażniając skórę. Takiej wysypki nie pozbędziemy się smarując skórę kremami. Jej przyczyna leży gdzie indziej i wymaga leczenia. 

6. Krótki, przerywany oddech.

Zmniejszenie ilości tlenu w organizmie spowodowane nagromadzeniem toksyn i szkodliwych związków, prowadzi do problemów z oddychaniem. Mogą one świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek.

7. Nadmierne pocenie się.

Jeśli nerki nie działają prawidłowo, w organizmie gromadzą się płyny. Prowadzi  to do nadmiernego pocenia się, ponieważ ciało próbuje pozbyć się nadmiaru płynów. Jeśli problem związany jest z dysfunkcją nerek, najczęściej pocimy się w okolicach twarzy i kończyn.

8. Zmiany w moczu:

  • Problemy z oddawaniem moczu
  • Ucisk odczuwalny podczas oddawania moczu
  • Częste oddawanie moczu w nocy
  • Pienienie się moczu
  • Blady kolor moczu oraz częste jego oddawanie w dużych ilościach
  • Ciemny kolor moczu oraz rzadkie jego oddawani w małych ilościach

Źródło: womansenergy.com

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
89
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
126
Smutny
Smutny
79
Zły
Zły
46

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz