Home Kategorie Ludzie Po 32-godzinnej operacji, wyczerpani lekarze padli na podłogę! Pacjent będzie im wdzięczny do końca życia

Po 32-godzinnej operacji, wyczerpani lekarze padli na podłogę! Pacjent będzie im wdzięczny do końca życia

W historii medycyny nie brakuje niesamowitych postaci, takich jak wspaniała James Barry, która – przeprana za mężczyznę – zmieniła oblicze tej nauki w IXX wieku.

Również dzisiaj na świecie żyje wielu uzdolnionych lekarzy, którzy w dzień i w nocy ciężko pracują, by ratować ludzkie życie. Poruszający przykład ich poświęcenia widzimy na fotografii wykonanej w szpitalu, w chińskiej prowincji Fujian.

Zdjęcie, które obiegło świat, przedstawia dwóch wyczerpanych chirurgów, którzy na podłodze odpoczywają po 32-godzinnej operacji.

rugery1

Do operacji zaangażowano trzech chirurgów, sześciu anestezjologów i osiem pielęgniarek. Podzieleni na zespoły, przeprowadzili w sumie sześć odrębnych operacji, których celem było usunięcie guzów mózgu cierpiącego na nowotwór pacjenta.

W sobotę, od 8:30 rano, aż do niedzieli, chirurdzy cierpliwie pracowali przy operacyjnym stole. Według chińskiej gazety Global Times, była to najdłuższa operacja, jaką kiedykolwiek wykonywano w szpitalu Uniwersytetu Medycznego Fujian.

Jeden z chirurgów, dr Chen Jianping, po operacji powiedział:

– U pacjenta wykryto jednocześnie tętniaka mózgu oraz naczyniaka znajdującego się w obrębie pnia mózgu. Musieliśmy zoperować obydwa guzy podczas jednej operacji. Wymagało to aż sześciu oddzielnych zabiegów. Wiedzieliśmy, że takie posunięcie może być ryzykowne i czasochłonne, jednak musieliśmy podjąć ryzyko. Pozostawienie któregokolwiek z guzów, dla pacjenta mogło skończyć się śmiercią.

china1

Podczas operacji lekarze robili sobie jedynie krótkie przerwy. Nawet rodzina pacjenta obawiała się, jak personel poradzi sobie z tak dużym obciążeniem fizycznym.

Na szczęście wszystko poszło dobrze. Na jednej z powyższych fotografii widać, jak po zakończonym zabiegu lekarz układa palce w literę V, oznaczającą zwycięstwo (z łac. victoria – zwycięstwo).

To zdjęcie zrobiło furorę, jednak  jego bohater, Chen Jianping, nie przypisuje sobie wszystkich zasług. Jak sam mówi:

– Na sukces tej operacji pracował cały personel znajdujący się przy operacyjnym stole . Jest wielu genialnych chirurgów, którzy wykonują swoją pracę bez rozgłosu.

Na zdjęciu poniżej widzimy doktora Zbigniewa Religę, nieżyjącego już pioniera polskiej transplantologii.  Magazyn National Geographic uznał tę fotografię za najlepszą w 1987 roku. Doktor Religa jako pierwszy na świecie wykonał niemożliwą dotąd operację przeszczepu serca z użyciem sztucznego organu. Jego pacjentem był Tadeusz Żytkiewicz.

loaded

Operacja przeszczepu serca trwała 23 godziny. Na zdjęciu widzimy doktora Religę, czuwającego przy swoim pacjencie tuż po jej zakończeniu… Na dalszym planie jeden z jego asystentów, wyczerpany, śpi w rogu sali.

Doktor Zbigniew Religa odszedł w 2007 roku. Jego poświęceniu i nieustępliwości, swoje życie zawdzięcza jego pacjent, Tadeusz Żytkiewicz.

To niesamowite, jak bardzo lekarze oddani są swoim pacjentom i jak wiele robią, by ocalić ludzkie życie.
Niech jak najwięcej osób dowie się o ich poświęceniu! Podziel się tą historią ze znajomymi!

Źródło: newsner.com

Kurs online: Stylizacja ubioru
Kurs online: Stylizacja ubioru
9,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Stylizacja ubioru za 9 zł z MG Centrum Szkoleń i Korepetycji

Twoja reakcja?

Super
Super
39
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz