Home Kategorie Poruszające Policjanci starali się powstrzymać psa, który rzucił się na 9-latka. Ale kiedy odkryli prawdę o ataku, w ich oczach pojawiły się łzy

Policjanci starali się powstrzymać psa, który rzucił się na 9-latka. Ale kiedy odkryli prawdę o ataku, w ich oczach pojawiły się łzy

Ta historia została opisana na Facebooku przez Internautów starających się szerzyć wiedzę na temat prawdziwej natury tzw. niebezpiecznych ras psów.

Na szczęście tym razem udało się zakończyć sprawę happy endem.

Buddy to pitbull, który został oskarżony o atak na kilkuletnie dzieci, dopiero później okazało się, że pies jest prawdziwym bohaterem. Na początku wyglądało na to, że Buddy zaatakował 9-letniego chłopca. Pies był właśnie z właścicielem na spacerze wzdłuż rzeki Murray w mieście Moama w Autsralii. Nagle obaj dostrzegli dziwną sytuację… Buddy wyrwał się właścicielowi i pobiegł w stronę kobiety z dwójką chłopców stojących w wodzie.

114893992501

Źródło: twitter.com

Gdy do nich dobiegł, natychmiast rzucił się na kobietę, która jak się okazało, próbowała utopić chłopców! Kobiecie udało się uciec, Buddy natomiast został, aby wyciągnąć chłopców z wody. Udało mu się uratować starszego z nich, młodszy niestety nie przeżył.

Wstrząśnięty właściciel od razu zawiadomił policję i udzielił pierwszej pomocy starszemu chłopcu. Przybyli na miejsce policjanci zauważyli, ślady zębów na ramieniu chłopca i wyciągnęli wniosek, że pit bull go zaatakował. Prawda była taka, że ślady powstały, gdy Buddy wyciągał chłopca z wody. Policjanci zdecydowali o zabraniu psa „do wyjaśnienia”.

214893992502

Źródło: facebook.com 

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, właściciel Buddy’ego musiał przeprowadzić szeroko zakrojoną kampanię, aby wydostać go ze schroniska i uchronić przed uśpieniem! Zebrał w tym celu aż 50 000 podpisów i dołączył do zaświadczenia od weterynarza, że pies nigdy nie był agresywny.

Udało się! Buddy wrócił do domu, a chłopcem zajęły się służby opiekuńcze.

314893995483

Źródło: facebook.com

A co Wy myślicie na temat psów tak zwanych „ras niebezpiecznych”? Jeśli zgadzacie się, że to jak zachowuje się pies, zależy od jego właściciela, a nie od rasy, przekazujcie ten artykuł dalej!

Źródło: Facebook

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
95,99 zł
119,99 zł
Oferta zakończona!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1451
Ha ha
Ha ha
30
Wow
Wow
193
Smutny
Smutny
161
Zły
Zły
64

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz