Home Kategorie Jedzenie Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to. Świetny pomysł

Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to. Świetny pomysł

Banany należą do najbardziej lubianych owoców i nic dziwnego – nie tylko świetnie smakują, ale też skutecznie zaspokajają głód i mają wiele wartości odżywczych.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że ich skórek można użyć do bardzo wielu rzeczy. Przeczytajcie ten artykuł, a już nigdy nie wyrzucicie skórki od banana do śmieci!

Banany należą do ulubionych owoców sportowców, jako że dają energię nawet na półtora godziny intensywnego treningu. Stymulują też wytwarzanie w mózgu endorfin, które wywołują uczucie szczęścia. Co więcej, skórka banana również ma wiele niesamowitych zastosowań!

114690983881

Skórka z banana oczyszcza wodę dzięki temu, że absorbuje miedź i ołów, które szkodzą naszemu organizmowi. Po prostu wrzuć skórkę na kilka minut do zbiornika z wodą.

Wyczyścisz nią też srebrne sztućce! Wystarczy Ci w tym celu „papka” ze skórek, którą natrzesz srebra. Sami zobaczcie efekt!

214690983882

Dzięki zawartości zdrowych olejków i enzymów, skórki banana pomagają w gojeniu powierzchownych ran skóry i oparzeń, a także zmniejszają ból po ugryzieniu owadów. Chcesz się przekonać? Po prostu przyłóż kawałek skórki banana do bolącego miejsca, a już niedługo odczujesz ulgę.

314690988083

Czy słyszeliście, że skórka z banana wybiela też zęby? Wystarczy wcierać jej wewnętrzną część w zęby przez 2 minuty raz dziennie przez tydzień, a efekt Was zaskoczy!

414690993326

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
289
Ha ha
Ha ha
26
Wow
Wow
96
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz