Home Kategorie Porady Rosyjski chirurg pokazał kilka prostych ćwiczeń, które pozwalają uniknąć operacji kręgosłupa.

Rosyjski chirurg pokazał kilka prostych ćwiczeń, które pozwalają uniknąć operacji kręgosłupa.

Te proste ruchy wzmacniają mięśnie pleców, pozwalają uniknąć operacji, a także działają profilaktycznie przed urazami.

Obecnie, większość populacji ma problemy z kręgosłupem. Wiele z tych osób obawia się także etapu, w którym operacja będzie konieczna. Ten rosyjski chirurg pokazuje, jak można zadbać o swój kręgosłup.

Urazy kręgosłupa są poważne, a przez to ćwiczenia wzmacniające bardzo istotne. W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. W pracy siedzimy przy biurku, a w domu przed telewizorem lub komputerem.

Mięśnie naszych pleców w ten sposób słabną, a przez to nie są w stanie utrzymać kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. W takiej sytuacji nawet niefortunny ruch lub niepozorny upadek może wywołać poważny uraz.

Poniżej znajdziesz krótki filmik, na którym rosyjski chirurg pokazuje ćwiczenia, które wykonać może każdy z nas. Nadają się one zarówno dla osób mających problemy z kręgosłupem, a także dla tych, którzy nie cierpią z powodu bólu pleców, ale wolą profilaktycznie z nim walczyć.

Uwaga! Jeśli macie poważne problemy z kręgosłupem, przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia, skonsultujcie się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą. Niektóre ruchy, mimo iż zdrowe dla większości osób, mogą okazać się niebezpieczne dla ludzi z deformacjami krążków międzykręgowych i innymi urazami.

Zaczynajmy! Połóż się na plecach, zrelaksuj i na przemian przyciągaj kolana do piersi. Następnie wyprostuj nogi i unoś je na przemian. Wszystkie ruchy wykonuj spokojnie, powoli i dokładnie. Aby zobaczyć resztę ćwiczeń obejrzyjcie poniższe wideo:

Źródło: youtube.com

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1004
Ha ha
Ha ha
70
Wow
Wow
106
Smutny
Smutny
44
Zły
Zły
84

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz