Home Kategorie Niesamowite Kiedy szkoła była remontowana, robotnicy odkryli, że za obecnymi tablicami znajdują się stare, nietknięte od 1917 roku.

Kiedy szkoła była remontowana, robotnicy odkryli, że za obecnymi tablicami znajdują się stare, nietknięte od 1917 roku.

Historia to bardzo ciekawa dziedzina nauki. Pomijając wszelkie daty i inne nudne rzeczy, jest to bardzo fascynujący przedmiot w szkole.

Tego co znaleziono w Emerson High School nie zobaczysz w Luwrze czy na Wawelu. W tym roku przeprowadzono tam remont i wymieniano stare tablice na ich nowoczesne odpowiedniki. Wykonawcy wiedzieli, że przebudowa poprawi poziom kształcenia w szkole, ale nie sądzili, że będzie mieć aż taki wpływ na lokalną historię.

szkola1

Aby zainstalować nowe, elektroniczne tablice trzeba było zdemontować stare, wiszące tam od 100 lat. Wtedy też dokonano niezwykłego odkrycia.

szkola2

Na ścianach pod tablicami znaleziono nietknięte od 1917 roku rysunki i teksty. Wszystkie wyglądają tak, jakby były wykonane dosłownie wczoraj. Tutaj kalendarz z grudnia 1917 roku:

szkola3

Na tej tablicy widzimy metodę nauczania tabliczki mnożenia z 1917 roku.

szkola4

„Oddaję swoją głowę, serce i życie Bogu oraz Narodowi niepodzielnemu w swej sprawiedliwości.” Obecne ślubowanie wierności fladze USA brzmi całkiem inaczej.

szkola5

Przedmioty i lekcje były bardzo podobne do teraźniejszych.

szkola6

Jednak styl starych tablic jest całkowicie inny niż teraz. Starsze pokolenia mogą jeszcze je pamiętać. Dyrektor szkoły pokazał je swojej 85-letniej matce. Na widok tych tablic, kobieta rozpłakała się. Stwierdziła, że wyglądają zupełnie jak wtedy, gdy chodziła do szkoły.

szkola7

Ozonowanie klimatyzacji i więcej
Ozonowanie klimatyzacji i więcej
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) z napełnieniem (od 89,99 zł) i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans w Bydgoszczy

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
78
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
35
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz