Home Kategorie Ludzie Odpowiedziała “TAK” na zwykłe, niewinne pytanie. Później bardzo tego żałowała. Oto metoda oszustów!

Odpowiedziała “TAK” na zwykłe, niewinne pytanie. Później bardzo tego żałowała. Oto metoda oszustów!

Wyobraźnia oszustów zdaje się nie znać granic. Zrobią wszystko, by naciągnąć i oszukać ludzi. Coraz częściej wykorzystują do tego telefon.

Z niechęcią odbieramy połączenia od telemarketerów. W rzeczywistości jednak, choć nachalne, zwykle nie stanowią dla nas zagrożenia. Inaczej ma się sprawa z nowym, coraz popularniejszym oszustwem, którego ofiarą padło już bardzo wiele osób.

O sposobach, w jaki oszuści wyłudzają pieniądze, pisaliśmy nie raz. Do niedawna najskuteczniejszą metodą było naciąganie na kosztowne połączenia z numerami premium. Gdy ofiara oddzwaniała na nieznany numer, okazywało się, że koszt rozmowy jest horrendalnie wysoki, a dzięki zastosowanym mechanizmom, nie można było jej przerwać. To nie koniec – oszuści posunęli jeszcze dalej.

114903726371

Źródło: Pixabay

Zaczyna się zupełnie niewinnie. Odbieramy połączenie i słyszymy pytanie “Czy słyszy mnie pan/pani?”. Już w tym momencie powinniśmy przerwać połączenie!

214903726372

Źródło: Pixabay

Gdy usłyszysz w słuchawce podobnie brzmiące pytanie, rozłącz się czym prędzej i pod żadnym pozorem nie udzielaj twierdzącej odpowiedzi!

314903726383

Źródło: Pixabay

Na czym polega oszustwo? Twoja odpowiedź jest nagrywana, a słowo “tak”, które w niej pada, wykorzystane zostaje jako potwierdzenie zgody na zakup oferty. A co zrobić, gdy już zostaliśmy oszukani?

414903726384

Źródło: Pixabay

Niezwłocznie udaj się na policję i złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie zapomnij też udostępnić tej informacji znajomym, by uchronić ich przed podobnym zdarzeniem.

514903726385

Źródło: Pixabay

Nie chcesz, by Twoi bliscy padli ofiarą oszustów? Podziel się z nimi tym artykułem!

Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
69,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
139

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz