Home Kategorie Porady 9 prostych i naturalnych sposobów na pozbycie się pająków z domu. Nareszcie się z nimi rozprawisz!

9 prostych i naturalnych sposobów na pozbycie się pająków z domu. Nareszcie się z nimi rozprawisz!

9 prostych i naturalnych sposobów na pozbycie się pająków z domu. Nareszcie się z nimi rozprawisz!

Powiedzmy sobie szczerze: nikt nie lubi pająków. Nawet jeśli są małymi, nieszkodliwymi stworzeniami, lepiej nie mieć z nimi do czynienia, zwłaszcza we własnym domu…

Czy istnieje naturalny sposób, by pozbyć się nieproszonych gości? Ja wyeliminować pająki, jednocześnie nie wyrządzając im krzywdy i nie narażając siebie i swojej rodziny na kontakt ze szkodliwą chemią? Dowiesz się z tego artykułu!

Przegląd

1. Mięta

Wiedzieliście, że pająki nie cierpią mięty? Większość z nas zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Prostym sposobem na trzymanie intruzów z dala, jest wypełnienie buteleczki ze spryskiwaczem olejkiem miętowym oraz wodą. Spryskaj nim swój dom, a nie tylko pozbędziesz się pająków, ale też przyjemnie odświeżysz woje wnętrza..

2. Sprzątanie

Najtańszy sposób pozbycia się pająków, niestety nie należy do najłatwiejszych. By pozbyć się intruzów, utrzymuj swój dom w nieskazitelnej czystości, by nie było w nim kurzu i pajęczyn. Regularne odkurzanie i sprzątanie bałaganu sprawią, że Twój dom będzie lśnił, a wszelkie insekty trzymać się bedą z daleka. 

3. Ocet winny

Ocet winny jest niezastąpiony w każdej kuchni. Ma także wiele innych, pozakulinarnych  zastosowań, a jednym z nich jest odstraszanie pająków. By się ich pozbyć, postępuj podobnie jak z miętą. Wypełnij butelkę ze spryskiwaczem octem i wodą, następnie spryskaj nią wszystkie kąty i szczeliny wokół swojego domu.

4. Kot

Koty są doskonałymi łowcami, którzy skutecznie odstraszają pająki. Z pewnością nie pozwolą, aby jakikolwiek pająk bezkarnie przechadzał się po podłodze. Ich instynkt nie pozwoli im zignorować takiej zdobyczy.

cat-1652880_1280

Źródło: PixBay.com

5. Wejście do domu

Doskonałą metodą trzymania pająków na dystans, jest uniemożliwienie im dostania się do domu. Upewnij się, ze w Twoim ogrodzie nie leżą suche liście, skoszona trawa, drewno lub jakiekolwiek inne schronienie dla pająków. Możesz również sprawdzić, czy w drzwiach i oknach nie ma żadnych szpar, przez które pająki mogłyby wejść. Jeśli zauważysz jakieś szczeliny, czym prędzej się ich pozbądź!

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
23
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz