Home Kategorie Ludzie Oto 8 kulturystów, którzy stracili już swoją muskulaturę. Nie uwierzysz jak wyglądają teraz!

Oto 8 kulturystów, którzy stracili już swoją muskulaturę. Nie uwierzysz jak wyglądają teraz!

Kulturystyka to nie sport dla każdego, wymaga on mocnej psychiki oraz nieugiętej, silnej woli w dążeniu do celu. Czy w wieku 50 lat, po tak wielkim wysiłku i latach wyrzeczeń, zostanie po mięśniach chociaż ślad?

Trzeba wiele poświęcić, by stanąć na scenie i wygrywać, a pomimo wielu zwycięstw nawet na arenie międzynarodowej będziesz wciąż daleko od zawodów takich jak Mr. Olympia. Mówiąc krótko, pod górkę jest od samego początku.

Nawet jeśli sprostasz wszystkim przeciwnościom, dotrzesz do wielkiej sceny i będziesz postacią wprost z okładki Flexa, trzeba mieć świadomość, że upływający czas odciśnie piętno na Twojej sylwetce. Twoja masa mięśniowa będzie stopniowo maleć, jakby podkradał ją wredny skrzat.

Opisywani kulturyści mieli niegdyś imponujące sylwetki, lecz na dzień dzisiejszy są tylko cieniem swojej dawnej formy.

1. Mustafa Mohammad

mustafa_22

Austriak, urodzony w Jordanii, startujący w zawodach wysokiej rangi. Swój debiut na deskach miał w roku 1989, po paru latach zniknął ze sceny na około dekadę, by powrócić w 2001 roku. Przeszedł na emeryturę w 2006 roku mając 38 lat, skupiając się na prowadzeniu własnej siłowni w Wiedniu.

Jego największym osiągnięciem było zajęcie 10 miejsca na zawodach Mr. Olympia w 2005 roku oraz 7 lokata na Arnold Classic w 2006r. Jego atutami była masywna klatka piersiowa oraz masywne uda. Jak widzicie na zdjęciu, trzy lata wystarczyły, by po imponującej muskulaturze nie pozostał ślad.

2. Dorian Yates

dorian_min

Duma Anglii, jeden z pierwszych kulturystów wyróżniających się ogromną masą mięśniową. Na pewno o nim słyszałeś, więc nie będziemy przytaczać jego biografii. Warto wspomnieć, że sześciokrotnie wygrał zawody Mr. Olympia, rywalizując z najlepszymi w historii. Było tylko kilka postaci w historii kulturystyki, którzy mieli więcej sukcesów na koncie, np. Ronnie Coleman (8 zwycięstw Mr. Olympia), Lee Haney (8 zwycięstw Mr. Olympia) czy Arnold Schwarzenegger (7 zwycięstw Mr. Olympia).

Pierwsze jego zawody miały miejsce w 1985 roku, a na emeryturę przeszedł dziesięć lat później, kiedy wygrał szósty raz zawody Mr. Olympia. Jak wygląda jako 50-latek? Całkiem nieźle, choć jest już znacznie mniejszy. 

3. Jean Pierre-Fux

fux_min

Był bardzo obiecującym kulturystą, o którym świat usłyszał w drugiej połowie lat 90. Niestety jego kariera została przerwana przez straszny wypadek. W 2002 roku brał udział w sesji zdjęciowej dla magazynu Flex, gdy wykonywał serię przysiadów z 300kg obciążeniem, nie był w stanie podnieść się po jednym z powtórzeń. Sztanga przygniotła go, prowadząc do poważnych obrażeń obu kolan i mięśni czworogłowych ud.

Spędził w szpitalu dwa tygodnie i choć bardzo chciał wrócić do trenowania to musiał pogodzić się z faktem, że jest to niemożliwe. W wolnym czasie gra w kręgle i żyje w ciszy, z dala od mediów.

4. Kenneth „Flex” Wheeler

flex_min

Wheeler jest często określany jako jeden z zawodników mających najlepszą sylwetkę w historii kulturystyki. Arnold Schwarzenegger i Ronnie Coleman zgodnie przyznali, że dla nich jest numerem jeden. W latach swojej świetności wyglądał jak przeciwnik Hulka, którego mógłby stworzyć Stan Lee. Miał świetne mięśnie brzucha, duże i symetryczne ramiona oraz bardzo masywne nogi.

Jako amator zadebiutował w 1985 roku, wygrywając zawody Teen America, natomiast jako zawodnik „pro” wystartował po raz pierwszy w 1993r., zajmując pierwsze miejsce. Brał regularnie udział w zawodach przez całe lata 90, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce lub pierwszej piątce. Jego największym osiągnięciem jest zajęcie drugiego miejsca na Mr. Olympia w roku 1998 oraz 1999. Zakończył karierę w 2002 roku z uwagi na problem z nerkami. Powrócił do trenowania sztuk walki.

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
39,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
28
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
30
Smutny
Smutny
44
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz