Home Kategorie Jedzenie TOP 27 produktów, które uchronią Cię przed rakiem, zadbają o Twoje serce i pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy.

TOP 27 produktów, które uchronią Cię przed rakiem, zadbają o Twoje serce i pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: na co dzień nie odżywiamy się zbyt zdrowo. Nie żałując sobie fastfoodów i produktów modyfikowanych genetycznie, wystawiamy się na poważne ryzyko.

Kiepskiej jakości składniki zawarte w gotowych, wysoko przetworzonych produktach, negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jednym ze skutków złej diety jest zaburzenie poziomu pH naszego organizmu. By funkcjonował on prawidłowo, powinien zachowywać odczyn zasadowy. Tymczasem, spożywając śmieciowe jedzenie o odczynie kwasowym, zakwaszamy organizm i osłabiamy nasz system immunologiczny. W efekcie, obniża się nasze samopoczucie, a my narażeni jesteśmy na infekcje i przykre dolegliwości.

Produkty alkaliczne, które przywrócą Ci zasadowe pH

Nawet jeśli codziennie odżywiasz się zdrowo, spożywasz zdrowe posiłki i nie masz powodu, by martwić się o odczyn pH swojej krwi, zachęcamy Cię do wprowadzenia poniższych produktów do swojej diety. Ich działanie nie kończy się tylko na przywrócenia właściwego pH organizmu. Dzięki nim odczujesz ogólną poprawę stanu swojego zdrowia.

1. Botwina

kale-1775809_1280

Źródło: Pixabay

Botwinka poza swoim dobroczynnym wpływem na odczyn pH, ma również właściwości przeciwbakteryjne oraz antywirusowe. Dzięki botwinie pozbędziesz się wolnych rodników.

2. Melony

melons-197025_1280

Źródło: Pixabay 

Niezależnie od rodzaju, melony doskonale oczyszczają przewód pokarmowy. Dodatkowo, pH melona plasuje się na poziomie 8.5, przez co jego spożywanie wyjątkowo korzystnie wpływa na zakwaszony organizm. Najlepszym wyborem będzie arbuz, który ma bardzo włóknistą strukturę miąższu (dzięki czemu zawiera dużo błonnika ) i aż 92% wody.

3. Gryka

buckwheat-1641941_1280

Źródło: Pixabay

Szukasz czegoś, co zastąpi w Twojej diecie pszenicę? Doskonałym wyborem będzie gryka. Dzięki niej,  każdy dzień rozpoczniesz pełen energii do działania. Regularnie spożywając grykę, uchronisz się także przed problemami związanymi z nieprawidłową pracą układu krążenia.

Mycie i detailing samochodowy
Mycie i detailing samochodowy
45,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Myjnia: pakiet Standard z myciem z zewnątrz, myciem felg, szyb oraz hydro-woskiem i więcej od 45 zł w Draco Detailing

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz