Home Kategorie Porady Wymieszaj wodę z sodą, zanurz stopy i… ciesz się rewelacyjnymi efektami!

Wymieszaj wodę z sodą, zanurz stopy i… ciesz się rewelacyjnymi efektami!

Wymieszaj wodę z sodą, zanurz stopy i… ciesz się rewelacyjnymi efektami!

Soda oczyszczona, czyli inaczej węglan sodu, to środek o szerokim spektrum zastosowań. Większość z nas zna tylko niektóre z nich…

Przyzwyczajeni jesteśmy do stosowania sody oczyszczonej w kuchni lub jako środka neutralizującego nieprzyjemne zapachy np. w lodówce. Tymczasem, soda świetnie sprawdzi się również w w wielu innych sytuacjach. Przyda nam się podczas sprzątania, w kąpieli, jednocześnie świetnie zadba o kondycję naszych włosów.

Przy pomocy sody oczyszczonej odświeżymy oddech i pozbędziemy się plam z tłuszczu. To nie koniec jej możliwości! Poniżej przedstawiamy listę przydatnych zastosowań sody oczyszczonej, dzięki którym zadbasz o swój dom i zdrowie.

baking-soda-1

Zgaga

Soda neutralizuje nadmiar kwasu w żołądku, dzięki czemu skutecznie pomoże Ci pozbyć się zgagi. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą dwie łyżeczki sody i szklankę wody, a już po chwili zniknie nieprzyjemne uczucie palenia w żołądku. 

Podrażnienia skóry

Aby złagodzić podrażnienia skóry wywołane np. goleniem, wystarczy, że rozpuścisz łyżkę sody oczyszczonej w szklance wody. Używając płatka kosmetycznego nanieś roztwór na podrażnioną skórę i pozostaw na kilka minut. Tej metody możesz używać nawet dwa lub trzy razy dziennie.

Podagra i kamienie nerkowe

Soda oczyszczona skutecznie obniża poziom kwasu moczowego w organizmie, przez co pomaga w walce z kamieniami nerkowych i podagrą. Dodatkowo, minimalizuje negatywny wpływ nieprawidłowo działających nerek na metabolizm organizmu, a także reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową.

baking-soda-2

Higiena jamy ustnej…

Soda oczyszczona jest wykorzystywana jako środek wybielający zęby. Dzięki temu, że…

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
69
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz