Home Kategorie Porady Cierpisz na migrenę? Połóż skórkę banana na czole i poczekaj na efekty. To naprawdę działa!

Cierpisz na migrenę? Połóż skórkę banana na czole i poczekaj na efekty. To naprawdę działa!

Pulsujący ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło, napięcie mięśni karku i pleców – te objawy znane większości z nas. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, by się z nimi rozprawić i szybko wrócić do formy.

W sklepach nie brakuje dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych, takich jak apap, aspiryna czy ibuprom. Niestety, efekt ich działania zwykle jest krótkotrwały i nieznośny ból powraca.

Co więcej, leki te mogą niekorzystnie wpływać na żołądek i przewód pokarmowy. Właśnie dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z naturalnych metod walki z bólem głowy. Zdziwisz się, jak bardzo są skuteczne!

headache-remedies-1

Olejek lawendowy

Zagotuj sześć szklanek wody i dodaj do niej około ośmiu kropli olejku lawendowego. W ten sposób przygotujesz prosty i skuteczny napar, dzięki któremu zmniejszysz dolegliwości bólowe. Możesz także wmasować kilka kropli w miejsca, w których odczuwasz ból.

To może Cię zainteresować:  Oto jak skutecznie pozbyć się bólu głowy w zaledwie 5 minut. Tabletki nie będą już potrzebne

Złocień maruna

Złocień maruna najczęściej występuje w postaci suplementu diety lub ekstraktu. W sklepach znajdziesz go również w formie suszu do zaparzania. Badania wykazują, że złocień maruna zapobiega migrenowym bólom głowy i łagodzi ich odczuwanie.

Banany i kompres z lodu

Według Kliniki Mayo, przyłożony do szyi i karku okład z lodu, zmniejsza dolegliwości bólowe. Możesz także przyłożyć skórkę banana do czoła – w ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi dawkę potasu i szybko poczujesz się znacznie lepiej. 

Kofeina

Jeśli często dokucza Ci migrena, z pewnością wiesz już, że kofeina pomaga uśmierzyć ból. Nie bez przyczyny jest substancją aktywną wielu leków przeciwbólowych. Kofeina redukuje stan zapalny, który odpowiedzialny jest za ból migrenowy, a w połączeniu z dostępnymi bez recepty środkami, skutecznie zmniejsza dolegliwości. Stosując ją wraz z tabletkami przeciwbólowymi, aż o 40 procent zwiększysz i wydłużysz ich działanie.Pamiętaj jednak, że kofeina uzależnia. Jeśli regularnie będziesz dostarczać ją do organizmu, pominięcie lub zmniejszenie dawki, również może spowodować ból głowy.

To może Cię zainteresować:  Dzięki temu tradycyjnemu przepisowi pokonasz migrenę w kilka minut. Przeszywający ból zniknie w mgnieniu oka.

Siemię…

Kurs Excel: rok nauki online
Kurs Excel: rok nauki online
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online z zakresu MS Excel za 39 zł na platformie iExcel.pl

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz