Home Kategorie Ludzie Lekarz patrząc na USG, proponuje matce usunięcie ciąży, bo jego zdaniem dziecku nie można już pomóc. Powód jest wstrząsający.

Lekarz patrząc na USG, proponuje matce usunięcie ciąży, bo jego zdaniem dziecku nie można już pomóc. Powód jest wstrząsający.

Holly Hodgson była w ciąży i z radością oczekiwała przyjścia na świat swojego dziecka. Nie mogła się doczekać momentu, gdy spojrzy w oczy swojemu maleństwu i w końcu je przytuli.

Kiedy była w 12. tygodniu ciąży, Holly poszła na kontrolne badanie USG. Ono pokazało niestety coś, czego nie chciałby zobaczyć żaden przyszły rodzic. Nienarodzone dziecko miało wytrzewienie jelit.

usg1

Źródło: flickr.com

Jelita dziecka znajdowały się poza jamą brzuszną. Matka była przerażona i zadawała sobie mnóstwo pytań. Czy była to jej wina? Czy mogła zrobić coś, aby temu zapobiec? Lekarz prowadzący ciążę Holly powiedział, że w czasie swojej kariery widział jedynie trzy podobne przypadki. Od razu zasugerował również usunięcie ciąży.

To może Cię zainteresować:  Michał Wiśniewski jednak naprawdę się ożenił. Ceremonia odbyła się w ogrodzie.

„Tak po prostu usunąć moje dziecko?! Nie godziłam się na to!”

Holly wraz ze swoim mężem udała się do innego lekarza na konsultacje. Okazało się, że 95% dzieci z tą przypadłością przeżywa poród, a jedynie 10% z nich może mieć problemy z infekcjami i komplikacjami, które prowadzą do śmierci. Młodzi rodzice postanowili podjąć ryzyko. Odrzucili sugestię pierwszego lekarza, a siedem miesięcy później na świecie pojawił się malutki Teddy.

usg2

Poród przebiegł bez żadnych komplikacji. Lekarze zawinęli wytrzewione jelita chłopca w specjalny worek. Miał on za zadanie ustabilizować narządy poprzez utrzymanie odpowiedniego ciśnienia jamy brzusznej. Dwa tygodnie później, lekarze włożyli jelita na miejsce.

To może Cię zainteresować:  Matka zobaczyła stos butów leżących w ganku. Chwilę później dociera do niej druzgocąca prawda.

usg3

Holly do tej pory denerwuje się przypominając sobie tę sytuację i słowa pierwszego lekarza. Gdyby go posłuchała, dzisiaj nie mogłaby cieszyć się swoim dzieckiem.

„Nasz Teddy jest cudowny! Ciągle się uśmiecha, chichocze i piszczy. Jest słodkim chłopcem.”

usg4

Matczyna miłość i intuicja są silniejsze niż cokolwiek innego na tym świecie. Holly wiedziała, żeby zasięgnąć drugiej opinii, bo czuła, że jej dziecko przeżyje.

Źródło: heftig.de

Twoja reakcja?

Super
Super
437
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
41
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz