Home Kategorie Poruszające Lekarze byli przekonani, że 8-latka krzyczy z bólu spowodowanego wzrostem kości. Prawda okazała się wstrząsająca!

Lekarze byli przekonani, że 8-latka krzyczy z bólu spowodowanego wzrostem kości. Prawda okazała się wstrząsająca!

Pewnej nocy 8-letnią Abri Bentley, ze snu wybudził ból w lewej nodze. Był tak silny, że dziewczynka krzyczała i płakała wołając na pomoc rodziców.

Natychmiast zawieziona została na pogotowie w pobliskim szpitalu. Niestety, jej ból przybierał na sile, a lekarze byli wobec niego bezradni. Sądzili, że może on towarzyszyć rośnięciu kości!

1-132

Patrzenie na cierpienie córki było dla jej rodziców nie do zniesienia. Postanowili szukać pomocy w innym szpitalu.

Gdy skontaktowali się z lekarzami w klinice w Phoenix, ci natychmiast zadecydowali o wykonaniu biopsji. 24 godziny później rodzina poznała wstrząsającą diagnozę.

2-108

Okazało się, że 8-latka cierpi na mięsaka Ewinga – rzadki, złośliwy nowotwór, który najczęściej dotyka kości. Od razu wdrożone zostało leczenie, a mała Abri poddana została chemioterapii. Liczył się każdy dzień!

3-96

Łącznie dziewczynka przyjęła aż 17 cykli. Konieczne stało się również operacyjne usunięcie kości piszczelowej i przeszczep kości ramienia od zmarłej osoby.
4-86

Abri nie poddała się, pomimo koszmaru, jakim była trudna walka o jej życie.

Przeszczepiona kość przyjęła się i wkrótce potem dziewczynce znów odrosły włosy.

Dziś, swoje życie Abri zawdzięcza błyskawicznej diagnostyce  w szpitalu i natychmiastowo rozpoczętemu leczeniu. Życzymy jej pełnego powrotu do zdrowia!
5-70

Źródło: littlethings.com

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
555
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
47
Smutny
Smutny
305
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz