Home Kategorie Porady 5 porad, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego tłuszczu z pleców.

5 porad, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego tłuszczu z pleców.

5 porad, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego tłuszczu z pleców.

Jeśli mowa o sylwetce, która jest pożądana i atrakcyjna, nie można zaprzeczyć, że dobrze wykształcone i mocne plecy wyglądają naprawdę dobrze.

A jeśli uda Ci się uzyskać sylwetkę w kształcie litery V, stwarza to iluzję węższych bioder, co ostatecznie prowadzi do tego, że wyglądasz jeszcze bardziej atletycznie i zdrowo.

Problemem jest jednak to, że u wielu osób duże ilości tłuszczu odkładają się na plecach, co prowadzi do tego, że taka osoba wygląda na bardziej masywną niż faktycznie jest, a to z kolei obniża samoocenę i pewność siebie.

Smutna prawda jest taka, że jeśli szukasz sposobu na pozbycie się tłuszczu z pleców, nie ma szybkiego rozwiązania. Pozbycie się nadmiernych ilości ciała z tamtych okolic jest procesem, który wymaga mnóstwo czasu i chęci. Musisz wiedzieć, że efektów nie zobaczysz prędko.

Jeśli nadal na serio myślisz o zrzuceniu tłuszczu z pleców, zerknij na poniższe pięć porad, dzięki którym możesz osiągnąć swój cel.

#1. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Jest to temat, który przewija się w każdym artykule o zrzucaniu zbędnych kilogramów. Pewnie nie raz już czytałeś jak ważne jest zdrowe odżywianie się, no i niestety jest to najważniejszy element utraty wagi.

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu, musisz upewnić się, że większość składników odżywczych, które dostarczasz swojemu organizmowi pochodzi ze świeżych, zdrowych i naturalnych produktów, które zawierają mało cukru i tłuszczów nienasyconych.

Świeże owoce i warzywa to podstawa, gdyż zawierają chude białka, złożone węglowodany oraz sporo zdrowych tłuszczy. Przyspieszą one metabolizm i zbalansują wytwarzanie się hormonów takich jak testosteron oraz hormon wzrostu. Zapomnij o przetworzonym śmieciowym jedzeniu i skłoń się ku naturalnym i zdrowym produktom.

#2. Trenuj plecy

Oczywiście, trening pleców i wykonywanie ćwiczeń na tę część ciała nie pomoże samo w sobie, ale pozwoli Ci zbudować masę mięśniową, która w zamian spali trochę kalorii i zastąpi niechciany tłuszcz, kiedy w końcu się go pozbędziesz. Złożone ćwiczenia pozwolą Ci wzmocnić mięśnie i zbudować mocne plecy, które nadadzą Ci atletycznego wyglądu.

#3. Cardio, cardio i jeszcze więcej cardio

Wiadomo, że nie powinieneś całkiem opierać się na treningu wytrzymałościowym jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu, ale na pewno sprawi on, że będzie Ci łatwiej osiągnąć Twój cel. Tak, trening cardio jest podstawą dla każdego, kto chce pozbyć się tłuszczu, szczególnie z takich uciążliwych miejsc jak plecy.

W idealnym scenariuszu powinieneś wykonywać 3 – 5 sesji cardio w tygodniu. Każda z nich powinna trwać około 30 – 45 minut. Nie powinieneś też przesadzać z tempem, utrzymując je na średnim poziomie.

Jeśli chodzi o rodzaj treningu, ponieważ będziesz go wykonywać kilka razy w tygodniu, chcesz, aby było w nim nieco różnorodności. Na przykład: poniedziałek może być dniem bieżni. We wtorek możesz iść na basen. W środę jeździsz na rowerze. W czwartek robisz ogólnorozwojówkę, a w piątek idziesz na spacer.

Nie ważne co zadecydujesz, pamiętaj, aby przekraczać swoją granicę komfortu z każdym treningiem. W ten sposób osiągniesz pożądane efekty.

#4. Trening interwałowy

Z czasem, zwykłe cardio zacznie Cię nużyć. Nie wspominając już, że dojdziesz do momentu, w którym progres będzie niewidoczny. Kiedy to się stanie, spróbuj treningu interwałowego.

W przypadku takich ćwiczeń będziesz wykonywać krótkie, intensywne serie na zmianę z powolnymi i dokładnymi. Aby Ci to zilustrować: wyobraź sobie chodzić przez minutę, następnie biegać sprintem przez 30 sekund, później znowu iść przez minutę. Teraz wyobraź sobie powtarzanie tego cyklu kilka razy w ciągu 15 – 20 minut.

Trening interwałowy niesie ze sobą sporo korzyści, bo kończysz go w krótszym czasie i możesz spalić więcej kalorii w naturalny sposób dzięki temu, że Twój metabolizm jest pobudzony jeszcze przez kilka godzin od zakończenia treningu, nawet jeśli odpoczywasz.

#5. Spróbuj współpracy z trenerem personalnym

Próby pozbycia się uciążliwego tłuszczu z pleców jak i każdego innego miejsca mogą zakończyć się niepowodzeniem jeśli nie masz profesjonalnej pomocy. Jeżeli masz problem ze zrzuceniem nadmiarowych kilogramów, możesz zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnego trenera, który powie Ci co powinieneś jeść, a czego nie, jakie ćwiczenia wykonywać i przez jaki czas, oraz pozwoli Ci zachować motywację do osiągnięcia celu.

Źródło: fitnessandpower.com

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz