Home Kategorie Jedzenie 10 składników znalezionych w potrawach z McDonalds’s, które sprawią, że zrobi Ci się niedobrze. Szok

10 składników znalezionych w potrawach z McDonalds’s, które sprawią, że zrobi Ci się niedobrze. Szok

Często zdarza Ci się jeść w tej restauracji? Masz ochotę na wielkiego Big Mac’a z soczystą wołowiną i wielką porcją frytek? Koniecznie przeczytaj ten wpis.

Każdy zna restauracje McDonald’s. Przez wiele lat istnienia zdobyły jedną z najgorszych reputacji w kręgu gastronomicznym. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy dlaczego tak jest. Tak naprawdę, otyłość jest tylko jednym z czynników.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się spojrzeć na składniki produktów McDonald’s, nie dziwisz się raczej, że niekorzystnie wpływają one na Twoje zdrowie. Poniżej znajdziesz listę 10 składników, które skutecznie zmniejszą Twój apetyt na jedzenie w McDonald’s.

#1. Siarczan amonu

mcd2

Siarczan amonu, czyli sól nieorganiczna, używany jest głównie w celu nawożenia gleby. Oprócz tego znajduje również zastosowanie w składzie popularnego środka na chwasty – Roundupa. Siarczan amonu wchodzi również w skład… produktów ognioodpornych. Spożywanie tego związku chemicznego powoduje zaburzenia hormonalne.

#2. Olej silikonowy

mcd3

Materiał, który znajdziemy w składzie McNuggetsów używany jest przy produkcji soczewek kontaktowych. Dimetylopolisiloksan lub prościej – olej silikonowy wykorzystywany jest także do uszczelniania okien. Olej silikonowy nie ulega biodegradacji przez co używa się go również w implantach piersi.

#3. Tertbutylohydrochinon (TBHQ)

mcd4

Ten związek chemiczny znajdziemy w naprawdę wielu produktach spożywczych. Od krakersów po frytki. Stosowany jest również w różnego rodzaju kosmetykach i lakierach. Mimo iż TBHQ jest „całkowicie bezpieczny”, amerykańska agencja żywności i leków wyznaczyła ścisłe ograniczenia co do ilości tej substancji w produktach. Badania pokazują, że długotrwałe spożywanie TBHQ może powodować nasilenie objawów ADHD, raka żołądka, a nawet uszkodzenie DNA.

#4. Glikol propylenowy

mcd5

Jeździsz samochodem? Pewnie korzystasz w takim razie z zimowego płynu do szyb. Nadaje się on do celu, do którego jest przeznaczony, średnio natomiast do spożywania. Stosuje się go również do leczenia oparzeń, ale może wywoływać negatywne skutki jeśli będzie na skórze za długo. Osoby, które mają problemy ze skórą, oczami lub alergią, są bardziej czuli na działanie tej substancji.

#5. Kwas karminowy

mcd6

Ten kwas jest produkowany przez wiele owadów w celu odstraszania drapieżników. Około 70 000 owadów jest zabijanych, kruszonych i zanurzanych w alkoholu, po to, aby wytworzyć kwas karminowy. Jeśli tysiące pokruszonych owadów w Twoim jedzeniu Cię nie zniechęca to powinieneś wiedzieć, że kwas karminowy przyczynia się do rozwoju astmy, wywołuje biegunkę i wiele innych dolegliwości.

Makijaż permamentny
Makijaż permamentny
99,00 zł
450,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Makijaż permamentny powieki dolnej lub górnej za 99 zł i więcej w Studio Makijażu Permanentnego Asami w Bydgoszczy

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
26
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
110

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz