Home Kategorie Porady 10-tygodniowy plan treningowy, który pozwoli Ci spalić zbędne kilogramy.

10-tygodniowy plan treningowy, który pozwoli Ci spalić zbędne kilogramy.

Ćwiczenia fizyczne powinien wykonywać każdy, Ty również. To niezwykle ważne dla Twojego zdrowia, dlatego staraj się poświęcić im chwilę każdego dnia, niezależnie od tego, jak bardzo napięty jest Twój grafik.

Najtrudniejsze jest rozpoczęcie – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego poniższy program nie wymaga żadnych przyrządów treningowych i jest idealny, by realizować go w domowym zaciszu. Dzięki niemu wyrzeźbisz mięśnie i rozprawisz się z nadwagą. Ćwiczenia ujęte w programie są proste i nie powinny sprawić Ci trudności. Na wszelki wypadek dokładnie je opisaliśmy.

Brzuszki

Połóż się na podłodze tak, aby Twoje plecy równo do niej przylegały. Zegnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni. Ręce możesz spleść na piersi lub skrzyżować je za głową. Wykonując to ćwiczenie pamiętaj, aby zachować odległość pomiędzy podbródkiem a klatką piersiową (wystarczy odstęp na szerokość zaciśniętej pięści). Napnij mięśnie brzucha i unieś górną część ciała do momentu, gdy klatką piersiową dotkniesz kolan. Prawidłowo wykonane ćwiczenie nie powinno angażować mięśni nóg, szyi oraz pleców. Pamiętaj o oddechu – rób wydech podczas unoszenia ciała i wdech w pozycji leżącej.

1

 

Przysiady

Stań w lekkim rozkroku, tak aby rozstaw stóp był odrobinę większy niż szerokość ramion. Zarówno biodra, kolana i kostki powinny znajdować sie w równej linii. Nie garb się, ani nadmiernie nie prostuj pleców. Ramiona powinny być lekko cofnięte. Wyciągnij ręce przed siebie z dłońmi zwróconymi w stronę podłogi. Wykonując przysiady cofnij lekko biodra podczas uginania kolan. Pamiętaj, aby plecy były cały czas wyprostowane, a głowa uniesiona i skierowana do przodu. Przysiad wykonuj tak nisko jak tylko możesz, do momentu aż poczujesz napięcie mięśni pośladków.

1

Wypady

Stań w lekkim rozkroku. Ciało powinno być wyprostowane a głowa uniesiona i skierowana do przodu. Z tej pozycji wykonaj wypad jedną nogą do przodu. Kolano powinno być zgięte pod kątem 90 stopni. Kolano znajdujące sie z przodu powinno delikatnie wyjść za linię stopy. Po wykonaniu wypadu wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie zmieniajac nogi. Jeden wypad licz jako jedno powtórzenie.

Zrzut ekranu 2017-05-16 o 00.45.49

Pompki

Przyjmij pozycję jak do deski, z dłońmi równo opartymi o podłogę, na szerokość ramion. Pamiętaj, aby wyprostować plecy i przez cały czas utrzymać ich prawidłowe ułożenie. Ugnij ręce w łokciach. Twoje pośladki nie powinny unosić się, ani opadać zbyt mocno. Niech Twoje łokcie znajdują się blisko ciała, a ramiona cofają się się wraz z uginaniem się nóg. Podczas wznoszenia, Twoje ciało powinno być napięte.

 

1

Powyżej zamieściliśmy podstawowe informacje dotyczące poszczególnych ćwiczeń. Teraz czas przejść do planu treningowego.

Poniedziałek…

Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
89,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Podstawy księgowości z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz