Home Kategorie Porady Oto 6-dniowy plan treningowy, który musisz wypróbować. Efekty są rewelacyjne!

Oto 6-dniowy plan treningowy, który musisz wypróbować. Efekty są rewelacyjne!

Gdy zależy nam budowie masy mięśniowej, poprawie kondycji i szczupłej sylwetce, pomocy szukamy w Internecie. Znajdziemy w nim m.in. wiele przeróżnych zestawów ćwiczeń i planów treningowych. Niestety, nie zawsze odpowiednich.

Większość stron internetowych poświęconych zdrowiu i aktywności fizycznej, podaje szereg wskazówek, dzięki którym możemy zwiększyć efektywność treningów poszczególnych partii ciała. My zaś proponujemy Wam wszechstronny, 6-dniowy plan treningowy. Choć jest on dedykowany przede wszystkim panom, z pewnością znajdą się również panie, które podejmą wyzwanie.

plan

 

Szeroki wybór możliwości jest przytłaczający i sprawia, że trudno nam podjąć decyzję, w jaki sposób chcemy ćwiczyć. Nie wiemy, który plan treningowy wybrać i jak rozwijać go po początkowym okresie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy 6-dniowy plan ćwiczeń, który powinien stać się ważną częścią długoterminowego rozkładu Waszych treningów.

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących ustalania planu treningowego, jest konieczność jego zmiany po upływie kilku (maksymalnie 6-8) tygodni. Dobrym pomysłem jest podzielenie roku na 12 części i ustalenie planu ćwiczeń dla każdej z nich. Nie oznacza to, że każda część musi się od siebie znacząco różnic – po ustalonej przerwie, plany mogą się powtarzać. 

Na przykład, jeśli zależy Wam na budowie masy mięśniowej, wystarczy, że zaplanujecie 4-dniowy zestaw ćwiczeń i każdego dnia trenować będziecie dwie partie mięśni. Jeśli chcecie zwiększyć siłę, nawet 3-dniowy system treningowy może okazać się wystarczający. O czym bezwzględnie należy pamiętać? O tym, by na początku każdego sezonu treningowego, treningi rozpoczynać ćwiczeniami cardio.

Osobom, które pragną wyrzeźbić imponującą muskulaturę, proponujemy 6-dniowy plan treningowy, w którym każdy dzień poświęcony jest innej partii mięśni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zwiększa się przepływ krwi w danym obszarze, co bezpośrednio przekłada się na wzrost masy mięśniowej.

Proponujemy Wam następujący plan treningowy:

  • poniedziałek – klatka piersiowa,
  • wtorek – ręce,
  • środa – ramiona,
  • czwartek – nogi,
  • piątek – plecy,
  • sobota – brzuch,
  • niedziela – odpoczynek i regeneracja.

Wybierając powyższy plan, należy pamiętać o dwóch, kluczowych kwestiach:

1. Trening ten jest trudny, dlatego nie powinno się stosować go dłużej niż 8 tygodni bez przerwy. Dzięki temu unikniecie  przetrenowania mięśni.

2. Najważniejsza jest systematyczność. Ćwiczcie według planu regularnie i nie poddawajcie się, a efekty przerosną Wasze oczekiwania!

Na następnej stronie przedstawimy Wam szczegółowy schemat 6-dniowego planu treningowego

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
Oferta zakończona!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz