Home Kategorie Ludzie Z powodu choroby ta 17-latka wygląda jak niewolę. Codziennie udowadnia lekarzom, że jest wyjątkowa

Z powodu choroby ta 17-latka wygląda jak niewolę. Codziennie udowadnia lekarzom, że jest wyjątkowa

Potraficie wyobrazić sobie, że jesteście uwięzieni w ciele dziecka? Tak właśnie żyła Pei Shan Teo z Singapuru.

Gdy urodziła się, lekarze od razu zauważyli, że jej kończyny są o wiele krótsze niż u normalnego dziecka. Pomimo wielu badań nie udało się wysnuć żadnej konkretnej diagnozy.

Wykryto objawy mukopolisacharydozy III, czyli wrodzonego zaburzenia kości, narządów i ośrodkowego układu nerwowego. Diagnoza była druzgocąca. Pei Shan nie będzie rosła. Nieznana choroba sprawi, że dziewczynka zostanie zamrożona w czasie.

Rodzice są jednak szczęśliwi i podekscytowani narodzinami dziecka. Czytają i edukują się na temat choroby, aby móc pomóc córce w życiu.

Kiedy miała trzy miesiące Pei Shan przestała rosnąć. Rodzice nie poddawali się i pomimo tego, że codziennie musieli patrzeć na cierpienie córki, robili wszystko, aby ta była szczęśliwa.

dziecko1

17 lat później fizyczny wygląd Pei Shan nie zmienił się w ogóle. Jej ręce, twarz i nogi sprawiały, że wyglądała jak dziecko. Pod wieloma względami nadal nim była. Miała bardzo ograniczoną pojemność płuc dlatego też, musiała nosić maskę tlenową.

Rodzice zrozumieli w końcu, że nie pokonają przeciwności losu, a jedyne co im zostało, to jak najbardziej nacieszyć się czasem jaki im pozostał.

– „Nasze szczęście okazało się rozpaczą. Czasem zastanawiałem się, co zrobiłem w poprzednim życiu, że teraz musiałem za to płacić tak wysoką cenę. Każdego ranka żałowałem, że się budzę. Przyznaję, że wszystko mnie przytłaczało, jednak musiałem trwać przy żonie i córce.” – przyznaje Qi Kuan, ojciec Pei Shan.

Ze względu na zaistniałą sytuację, matka dziewczynki była zmuszona zrezygnować z pracy i poświęcić się opiece nad córką. Dochód rodzinie zapewniał jedynie ojciec, który pracował jako taksówkarz.

Ogromne koszty związane z leczeniem i codzienną pielęgnacją doprowadził do poważnego kryzysu finansowego w rodzinie.

dziecko2

Siew Cheng Chew była zawsze czujna. Cały czas musiała pilnować czy maska tlenowa jej córki działa bez zarzutu.

dziecko3

Gdy Pei Shan skończyła dwa lata, rodzice próbowali…

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
32
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz