Home Kategorie Niesamowite Te syjamskie bliźniaczki rozdzielono 10 lat temu. Zmieniły się nie do poznania!

Te syjamskie bliźniaczki rozdzielono 10 lat temu. Zmieniły się nie do poznania!

Spoglądając na bliźniaczki Abby i Isabelle Carlson, można odnieść wrażenie, że niczym nie różnią się one od swoich rówieśniczek. Jak wszystkie dziewczynki w ich wieku, siostry chodzą do szkoły, mają koleżanki.

Nikt, kto nie zna ich historii, nawet nie przypuszcza, że jeszcze 10 lat temu były zrośnięte brzuszkami, a ich życiu zagrażało poważne niebezpieczeństwo.

Operacji rozdzielenia dziewczynek podjęli się lekarze z Mayo. Był to niezwykle odważny krok.

1-4

Operacja obarczona była ryzykiem, choć personel pod kierownictwa dr Christophera Moira zapewniał rodziców dziewczynek, że wszystko ma pod kontrolą.

Operacja odbyła się 12 maja 2006 roku i trwała aż 12 godzin! Byliśmy do niej jednak solidnie przygotowani – poprzedziły ją konsultacje z zespołem kardiologów, chirurgów i anestezjologów. Już 2 tygodnie po zabiegu dziewczynki wróciły do swego domu w Dakocie Północnej.

2-6

Gdy patrzymy na dziewczynki 10 lat później, aż trudno uwierzyć, że to one! Są zdrowe i bardzo aktywne. Uwielbiają gimnastykę, chodzą do szkoły, a czas spędzają ze swymi szkolnymi przyjaciółmi.

Do dziś jednak są indywidualistkami i nie lubią, gdy mówi się o nich stosując liczbę mnogą. Złoszczą się, gdy ktoś je ze sobą myli, wymagają uwagi. Odrobinę ze sobą konkurują i chętnie przekraczają własne granice. Czy wstydzą się tego, że urodziły się jako bliźnięta syjamskie? Nie! Dziewczynki nie pamiętają tego okresu – przypominają im o nim jedynie naszyjniki z napisem “Jedne na milion”.

Choć chętnie podkreślają swoją odrębność, są ze sobą blisko związane. Przyznają, że często myślą o tym samym i zerkają na siebie dokładnie w tej samej chwili.

To dziwne, ale często nam się zdarza. Tak samo, jak wtedy, gdy idziemy obok siebie – w jednym momencie łapiemy się za ręce. Nasi rodzice mówią, że robiłyśmy tak jeszcze przed rozdzieleniem. 

3-5

Choć dziś to dwie zupełnie odrębne osoby, o różnych charakterach, temperamencie i zainteresowaniach, łącząca je więź pozostała. To, przez co przeszły, z pewnością pogłębia ich relację i sprawia, że są ze sobą tak blisko. Ktoś, kto nie przeżył tego co one, nigdy nie zrozumie tego, co łączy te dwie siostry.

4-5

Źródło: youtube.com

Sushi: zestawy od 26 do 106 szt.
Sushi: zestawy od 26 do 106 szt.
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zestawy sushi do wyboru: 26 kawałków za 49,99 zł i więcej w restauracji Sushi Craft Wschód Kraków

Twoja reakcja?

Super
Super
260
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz